جمع آوری ۱۵۷ تن فلز کمیاب از گوشی‌های گلکسی نوت ۷

عصر کالا- شرکت سامسونگ اعلام کرد، قصد دارد به منظور کاهش تاثیر مخرب زیست محیطی گوشی های مستعد آتش گرفتن گلکسی نوت ۷ که از بازار جمع آوری کرده، ۱۵۷ تن از فلزات کمیاب به کار رفته در این گوشی ها را خارج کند.

جمع آوری ۱۵۷ تن فلز کمیاب از گوشی‌های گلکسی نوت ۷
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از رویترز، شرکت سامسونگ اعلام کرد، قصد دارد به منظور کاهش تاثیر مخرب زیست محیطی گوشی های مستعد آتش گرفتن گلکسی نوت 7 که از بازار جمع آوری کرده، 157 تن از فلزات کمیاب به کار رفته در این گوشی ها را خارج کند.

  این غول عرصه فن آوری در بیانیه ای اعلام کرده که قصد دارد از قطعاتی نظیر ماژول های دوربین، چیپ ها و نمایشگرهای این گوشی ها در گوشی هایی که برای تعمیرات ارسال می شوند استفاده کند یا آنها را به فروش برساند. سامسونگ همچنین فلزاتی نظیر کوبالت، مس، طلا و نقره به کار رفته در این گوشی ها را جمع آوری خواهد کرد، اما مجددا از آنها استفاده نخواهد نمود.

  بزرگترین شرکت تولید کننده گوشی های هوشمند جهان تلاش دارد تجربه ناموفق گوشی های گلکسی نوت 7 که سال گذشته به دلیل نگرانی ایمنی آنها از بازار جمع آوری شد را به دست فراموشی بسپارد. این تجربه ناموفق 5.4 میلیارد دلار سود عملیاتی شرکت سامسونگ را کاهش داد.

  به گفته تحلیلگران، فروش گوشی های جدید گلکسی اس 8 سامسونگ که از ماه آوریل آغاز شده قابل قبول بوده و این نشان می دهد که اعتبار این شرکت در حال ترمیم است. شرکت سامسونگ تا قبل از جمع آوری دوم و نهایی گوشی نوت 7 در ماه اکتبر، 3.06 میلیون دستگاه از این گوشی به فروش رسانده بود. این گوشی تقریبا دو ماه بعد از ارائه اولیه جمع آوری شد.

  فعالان محیط زیست نظیر گروه صلح سبز پیشتر از سامسونگ خواسته بودند فلزات کمیاب به کار رفته در این گوشی ها را بازیافت یا جمع آوری کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر