همکاری اپل با شرکت‌های چینی برای ساخت گوشی تاشو

عصر کالا- اطلاعات منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد اپل با شرکت‌های Foxconn و New Nikko برای تولید گوشی همکاری خواهد کرد.

همکاری اپل با شرکت‌های چینی برای ساخت گوشی تاشو
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از باشگاه خبرنگاران، حدود دو سال است که سامسونگ اولین گوشی هوشمند تاشو را وارد بازار کرده و خود را عرضه کننده اولین گوشی از این سری معرفی کرده است. از زمان عرضه گوشی تاشوی سامسونگ شایعاتی درباره ساخت یک گوشی تاشو توسط اپل در فضای مجازی منتشر شد و از همان موقع تاکنون طرح‌های اولیه زیادی از گوشی ‌تاشو اپل نمایش داده شده است. با گذشت زمان یقینا به زمان عرضه گوشی تاشوی اپل نزدیک می‌شویم اما نباید انتظار داشت که این گوشی در سال جاری یا حتی دو سال بعد وارد بازار شود.

  آخرین شایعات نشان می‌دهد اپل در حال آزمایش طرح‌های جدیدی برای گوشی‌های تاشو خود بوده و قصد دارد با آزمایش گوشی‌هایی که به صورت عمودی یا افقی باز و بسته می‌شوند ایرادات موجود را شناسایی و یک گوشی با ایرادات بسیار پایین را وارد بازار کند. برخی از منابع نیز اعلام کردند که اپل در حال آزمایش دو نوع گوشی تاشو است که اولین آن‌ها احتمالا یک گوشی با نمایشگر انعطاف پذیر افقی مانند Surface Duo و دیگری یک گوشی با نمایشگر افقی مانند گوشی Galaxy Z Flip خواهد بود.

  احتمال استفاده از فناوری microLED در گوشی تاشو اپل
  بر اساس اطلاعات موجود ظاهرا غول فناوری آمریکایی در حال ارزیابی برای استفاده از نمایشگر OLED یا micro LED برای دستگاه تاشو خود است و این شرکت برای تصمیمی گیری مناسب در حال رایزنی با شرکت‌های تامین کننده قطعات خود یعنی Foxconn و New Nikko است.

  علاوه بر این برخی شایعات وجود دارد که اعلام می‌کند سامسونگ قرار است تامین کننده فناوری نمایشگرهای شرکت اپل باشد و لولاهای موجود در این گوشی‌ها را نیز New Nikko تامین خواهد کرد. گفتنی است؛ شرکت Foxconn نیز احتمالا مسئولیت مونتاژ این گوشی‌ پیشرفته را بر عهده خواهد داشت؛ با این حال باید منتظر بود و دید اپل چه زمانی اولین گوشی تاشو خود را وارد بازار خواهد کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر