مدیران خودرو

بهترین گوشی‌ها برای عکاسی کدامند؟

عصر کالا- آیفون ۱۰ ( ایکس) در تازه ترین گزارش ها، رتبه نخست گوشی‌های هوشمند از لحاظ عکاسی و کیفیت دوربین را کسب کرده است.

بهترین گوشی‌ها برای عکاسی کدامند؟
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایسنا، موسسه و مجله آماری و تحقیقاتی کانسومر ریپورتس به تازگی اعلام کرده است که گوشی پرچمدار جدید اپل، آیفون 10 (ایکس)، در کیفیت دوربین و عکاسی از سایر رقبای خود پیشی گرفته است.

  کارشناسان و متخصصان این موسسه دوربین گوشی‌های هوشمند را از لحاظ رزولوشن تصویر، دقت رنگ، دامنه داینمیک و نویز بصری مورد تحقیق و بررسی قرار داده‌اند و گزارشی را ارائه داده اند که نشان می‌دهد جدیدترین محصول و پرچمدار اپل آمریکایی یعنی آیفون 10 در جایگاه نخست این رده بندی قرار گرفته است.

  هدف پژوهشگران در این موسسه این بوده است که کیفیت تصویر و دوربین عکاسی در گوشی‌های هوشمندی که هم اکنون در بازارهای جهانی جولان می‌دهند و هریک از خود تبلیغ می کنند، را بسنجند و ببینند کدام از تبلیغات آنها با واقعیت نزدیک‌تر است.

  در این فهرست ارائه شده، آیفون 10، آیفون 8 و 8 پلاس به ترتیب در جایگاه‌های نخست، دوم و سوم جای گرفته‌اند.

  البته این گزارش از دید بسیاری از تحلیل‌گران بسیار بحث برانگیز و مشکل‌دار است، چراکه در این همه گوشی های هوشمند قدرتمند با دوربین های عکاسی با کیفیت چرا تنها سه گوشی جدید اپل معرفی شده اند و در صدر این جدول قرار گرفته اند.

  این در حالی است که برندهای دیگری همچون سامسونگ، سونی، گوگل و غیره نیز از دوربین های بسیار پیشرفته با دقت و وضوح بالایی بهره می برند. آنها بر این باورند که موسسه کانسومر ریپورتس از تمامی برندهای دیگر چشم پوشی کرده و تنها نام گوشی های آیفون را در صدر این لیست گنجانده است.

  بر اساس گزارش های دیگری که پیشتر منتشر شده بود، گوشی های هوشمند گوگل یعنی پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال از بهترین گوشی ها در زمینه عکاسی شناخته شده بود.
  در ادامه، فهرست گوشی های هوشمندی که توسط موسسه کانسومر ریپورتس بعنوان بهترین گوشی از نظر دوربین و کیفیت عکاسی ارائه و معرفی شده اند، به چشم می خورند:

  - آیفون 10 اپل
  - آیفون 8 اپل
  - آیفون 8 پلاس اپل
  - گلکسی اس 8 پلاس سامسونگ
  - آیفون 7 اپل
  - آیفون 6 اس اپل
  - گلکسی اس 8 سامسونگ
  - گلکسی نوت 8 سامسونگ
  - آیفون 7 پلاس اپل
  - گلکسی اس 8 اکتیو سامسونگ

  هرچند که در آخر این گزارش و فهرست ارائه شده ، موسسه مذکور عنوان کرده است که در اصل رتبه بندی 10 گوشی برتر نام برده شده بسیار سخت و دشوار بوده و آنها در حقیقت تفاوت خاصی باهم ندارند.

  البته برخی دیگر از این فهرست اشکال گرفته و می گویند که چطور آیفون 6 که هم اکنون دو سال از مزان عرضه آن می گذرد، عملکرد دوربین بهتری نسبت به گلکسی اس 8 سامسونگ دارد که با دوربین دوگانه در سال گذشته عرضه شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • هومکس
  آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
  آرشیو