مدیران خودرو

بهترین نمایشگر موبایل تا به امروز

عصر کالا- گلکسی اس ۸ سامسونگ بهترین نمایشگر موبایل را تا به امروز در اختیار دارد؛ البته این نظر تیم حرفه ای «دیسپلی میت» (DisplayMate) است که سالیان متمادی به ارزیابی و بررسی دقیق صفحات نمایش اسمارت فون ها و تبلت ها مشغول هستند.

بهترین نمایشگر موبایل تا به امروز
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری «عصرکالا» به نقل از آخرین خبر؛ دیسپلی میت در تست آزمایشگاهی خود صفحه نمایش 5.8 اینچی گلکسی اس 8 با رزولوشن 1440×2960 پیکسل را ارزیابی کرده، ولی همان طور که می دانید تمامی نمایشگر 6.2 اینچی گلکسی اس 8 پلاس نیز از نظر مشخصات و رزولوشن، کاملاً با برادر کوچکتر خود برابری می کند.

  یکی از ویژگی های برجسته گلکسی اس 8 پشتیبانی از Sub-Pixel Rendering است. دیسپلی میت می گوید هرکدام از زیر-پیکسل های قرمز، سبز و آبی در پنل نمایشگر این دستگاه به صورت جداگانه و مستقل تحت کنترل قرار دارند و بنابراین قدرت تفکیک واقعی آن به سه برابر نمایشگرهای عادی می رسد.

  گلکسی اس 8 سامسونگ نخستین موبایل با استاندارد HDR Premium است
  همچنین زیر-پیکسل های قرمز، سبز و آبی در نمایشگر گلکسی اس 8 ابعاد مختلفی دارند؛ رنگ آبی بزرگ تر از بقیه است و رنگ سبز کوچک ترین اندازه را دارد. زیر-پیکسل های آبی و قرمز به شکل لوزی هستند و به همین خاطر تقارن 45 درجه ای را به وجود می آورند، در نتیجه بردارها و گرادیان های افقی، عمودی و حتی قطری بدون هیچگونه اعوجاج و انحراف به تصویر کشیده می شوند.

  علاوه بر اینها، گلکسی اس 8 سامسونگ نخستین موبایلی به شمار می رود که گواهی استاندارد UHD Alliance برای Mobile HDR Premium را دریافت کرده. بنابراین می توان انتظار داشت تلفن همراه مورد بحث، تصاویر و ویدیوها را بازه دینامیکی گسترده ای در حد تلویزیون های 4K UHD نمایش دهد.

  اطلاعات فنی و تخصصی بسیار زیادی در مقاله دیسپلی میت در مورد صفحه نمایش گلکسی اس 8 ارائه شده که مطالعه آن خالی از لطف نیست، اما در مجموع این پرچمدار کره ای در رده +A قرار گرفته که بالاترین امتیاز تا به امروز محسوب می شود و احتمالاً صدر جدول حداقل تا چند ماه در اختیار سامسونگ باقی خواهد ماند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • هومکس
  آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
  آرشیو