وضعیت بازارهای جهانی موبایل در سال جاری

عصر کالا- تازه‌ترین برآوردها حاکی از آن است که تولید گوشی‌های هوشمند در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی، کاهش چشمگیر ۱۹ درصدی را تجربه خواهد کرد.

وضعیت بازارهای جهانی موبایل در سال جاری
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایسنا، تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه فناوری و بازارهای جهانی موبایل به تازگی پیش بینی کرده‌اند که میزان و حجم تولید گوشی‌های هوشمند در سه ماهه نخست سال جاری میلادی به پایین‌ترین حد خود از سال 2013 تاکنون خواهد رسید.

  تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده در وب سایت Business Insider حاکی از آن است که کاهش قابل توجهی که در میزان عرضه و تقاضای گوشی‌های هوشمند در سالهای اخیر بخصوص در سال 2018 میلادی بوجود آمده است، در میزان تولید این محصولات نیز تاثیرات منفی خود را برجای گذاشته است تا جایی که برآورد می‌شود این روند در سال جاری میلادی نیز ادامه پیدا کرده و 19 درصد افت خواهد کرد.

  بر اساس تحلیلی که توسط این شرکت ارائه و منتشر شده است، می‌توان دریافت که در سه ماهه چهارم و پایانی سال 2018 میلادی، 357 میلیون دستگاه تولید شده که این عدد در نخستین فصل از سال آینده به 289 میلیون دستگاه گوشی هوشمند خواهد رسید. 

  یکی از مهم‌ترین عوامل و مولفه‌های اصلی این کاهش شدید و قابل توجه در میزان تولید، خرید و فروش گوشی‌های هوشمند در جهان، تنش های سیاسی و جنگ تجاری میان چین و آمریکاست که تاثیر منفی بسزایی در این آمارها داشته است. یکی دیگر از این عوامل تحریم محصولات و گوشی‌های شرکت آمریکایی اپل توسط شهروندان چینی است که با توجه به جمعیت بالای این کشور، از ضریب تاثیر نسبتا بالایی برخوردار بوده و موجب شده است که بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده موبایل اقدام به کاهش تولید مدل های مختلف گوشی های خود کنند.

  البته برخی دیگر از تحلیلگران، کاهش نرخ رشد اقتصاد جهانی و بحران‌های اقتصادی که بسیاری از کشورها را درگیر خود کرده است، علت اصلی رکود بازارهای جهانی موبایل دانسته‌اند. این در حالیست که سایر کارشناسان و تحلیلگران، قیمت بالا و نبود قابلیت های منحصر بفرد در گوشی های هوشمند را از علل اصلی آن نام برده اند.

  به هرحال به نظر می رسد عوامل مختلفی در سراسر جهان دست در دست هم داده و موجب شده اند که تولید و خرید و فروش گوشی‌های هوشمند به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده و بر اساس پیش بینی‌های انجام شده، این روند در سال جاری میلادی نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر