بیش از ۳۵ میلیون دستگاه تبلت در سه‌ماهه دوم ۲۰۱۷ فروخته خواهد شد

عصر کالا- به‌تازگی گزارشی از جانب Digitimes Research منتشر شده که عملکرد بازار تبلت‌ها در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ را پیش‌بینی می‌کند. مطابق این گزارش، فروش کلی تبلت‌ها در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۷ به نسبت سه‌ماهه پیشین ۵.۷ درصد کاهش می‌یابد و این رقم نزولی در مقایسه با سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۶ به ۱۳.۷ درصد می‌رسد. هم‌چنین در این گزارش آمده است که اپل هنوز پرفروش‌ترین برند تبلت خواهد بود و سامسونگ در رده دوم قرار می‌گیرد.

بیش از ۳۵ میلیون دستگاه تبلت در سه‌ماهه دوم ۲۰۱۷ فروخته خواهد شد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از شهرخبر،براساس گزارش Digitimes Research، در سه‌ماهه دوم سال 2017، در مجموع 35.08 میلیون دستگاه تبلت در سراسر دنیا به فروش خواهد رسید. 25.4 درصد از این فروش را آی‌پدهای اپل تشکیل می‌دهد و دیگر کمپانی‌های معروف بین‌المللی در مجموع 47.3 درصد از این بازار را در اختیار دارند.

  با توجه به این گزارش سامسونگ الکترونیک در مجموع سهمی 15.1 درصدی را از فروش تبلت‌ها در سه‌ماهه دوم 2017 در دست دارد. آخرین محصول سامسونگ در این دسته خانواده گلکسی Tab S3 بوده که ماه فوریه و در جریان کنگره جهانی موبایل معرفی شد. پس از سامسونگ، آمازون سهمی برابر با 7.4 درصد را در اختیار دارد. دیگر فروشندگان موفق در این زمینه را هواوی و لنوو با سهم 6.6 درصدی، ایسوس با سهم 3.3 درصدی، TCL با سهم 1.7 درصد، مایکروسافت با سهم 1.5 درصد و در نهایت ایسر با در اختیار داشتن سهمی 1.3 درصدی تشکیل می‌دهند.

  Digitimes Research همچنین در گزارش خود درباره OEM (استفاده از محصول تولیدی یک کمپانی با برند کمپانی دیگر) و ODM (استفاده از محصول تولیدی یک کمپانی با طراحی و برند کمپانی دیگر) آماری را منتشر کرده است. مطابق این گزارش، فاکسکان 71.3 درصد از تمام تبلت‌های عرضه شده در سه‌ماهه دوم سال 2017 را خواهد ساخت. پس از آن، کمپانی Compal Electronics قرار گرفته است که 11.4 درصد از بازار را در اختیار دارد. دیگر سازندگان هم‌چون Quanta Computer، Pegatron و Inventec به ترتیب 8.1، 4.7 و 1.8 درصد از بازار را در اختیار دارند.

  از آن‌جایی که مسئولیت تولید محصولات اپل را فاکسکان برعهده دارد، بیشتر بودن سهم این سازنده قابل توجیه خواهد بود. به‌هرحال با توجه به گزارشات، فروش کلی تبلت‌ها در حال کاهش بوده و انتظار می‌رود این روند در سه ماهه سوم سال 2017 نیز ادامه پیدا کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر