گوشی هوآوی Mate ۳۰ ۵G دارای بهترین کیفیت دوربین در میان تمام مدل‌ها

عصر کالا- کارشناسان سایت معتبر DxOMark، بالاترین امتیاز کیفیت دوربین در میان تمامی گوشی‌های بازار را به پرچمدار هوآوی دادند.

گوشی هوآوی Mate ۳۰ ۵G دارای بهترین کیفیت دوربین در میان تمام مدل‌ها
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از باشگاه خبرنگاران، سایت DxOMark به عنوان یکی از اصلی‌ترین مراجع برای سنجش کیفیت دوربین تلفن‌های هوشمند شناخته می‌رود. این سایت از کارشناسان برجسته حوزه عکاسی، تصویر شناسی و فیلم‌برداری تشکیل شده که پس از عرضه هر گوشی جدید، با دقت و طی چندین مرحله دوربین عکس برداری و فیلم برداری آن را مورد بررسی و تحلیل قرار می‌دهند و به تمام شاخصه‌های دوربین، امتیاز می‌دهند. در نهایت امتیاز نهایی دوربین تلفن هوشمند در سه بخش تصویر برداری، فیلم برداری و دوربین سلفی منتشر می‌شود. به دلیل اعتبار امتیازات این سایت، رتبه بندی دوربین تلفن‌های هوشمند مختلف ارائه شده از طرف کارشناسان آن، مورد تائید همه بوده و به عنوان یک مرجع شناخته می‌شود.
  برترین دوربین بازار، باز هم برای هوآوی

  حال پس از عرضه نسخه 5G پرچمدار هوآوی میت 30، نقد و بررسی‌های دوربین این مدل منتشر شده و پرچمدار جدید هوآوی با کسب امتیاز کلی 123، توانست به جایگاه اول رتبه بندی سایت DxOMark برسد. البته تا پیش از آن نیز مدل هوآوی میت 30 پرو، با کسب 121 امتیاز، به عنوان برترین تلفن هوشمند با بالاترین کیفیت دوربین شناخته می‌شد. نکته قابل توجه آن است که سخت افزار و دوربین هر دو مدل یکسان بوده و برتری میت 30 نسخه 5G، تنها به بهبود‌های نرم افزاری اعمال شده از طرف هوآوی باز می‌گردد.

  گوشی هوآوی Mate 30 5G دارای بهترین کیفیت دوربین در میان تمام مدل‌ها

  در متن بررسی دوربین هوآوی میت 30 نسخه 5G آمده که این گوشی از نظر نرم افزار تصویر برداری بهبود‌های فراوانی یافته است. چندین نکته کلیدی مانند فوکوس خودکار، ضبط صدای محیط و ارائه جزئیات بیشتر در تصاویر و فیلم‌ها، ارتقاء یافته، همچنین تصویر برداری در نور کم، با دامنه عریض‌تر انجام می‌شود. تصاویر پرتره در شب نیز افزایش کیفیت داشته‌اند. اکثر این موارد در فیلم برداری نیز بهبود پیدا کرده است.

  بالاترین امتیاز‌ها در بررسی پرچمدار هوآوی به عملکرد دوربین بزرگنمایی، فوکوس خودکار، رنگ‌بندی و جزئیات تصویر داده شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر