نصب بدافزار روی گوشی قبل از خرید

گوشی های آلوده شناسایی شد

عصر کالا- کاربران گوشی های اندرویدی باید در مورد نصب بدافزارهای مختلف بر روی تعدادی از این تلفن های همراه به طور پیش فرض هشیار باشند.

گوشی های آلوده شناسایی شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از تک تایمز، این اولین بار است که خبری در مورد نصب بدافزار بر روی تلفن های همراه به طور پیش فرض و قبل از خریداری گوشی های مختلف منتشر می شود. امری که نشان می دهد هکرها و ویروس نویسان تا چه حد امنیت گوشی های هوشمند را تهدید می کنند.

  بررسی های موسسه امنیتی چک پوینت نشان می دهد که بدافزار یاد شده بر روی 38 گوشی اندرویدی و قبل از فروش آنها به خریداران نصب شده است. ظاهرا این بدافزار در زمان تولید گوشی های یاد شده در کارخانه بر روی آنها نصب نشده و در فرایند توزیع گوشی های یاد شده در بازار به آنها اضافه شده است.

  فهرست تعدادی از گوشی های آلوده به این بدافزار به شرح زیر است:

  5 Asus Zenfone 2
  Galaxy A5
  Galaxy Note 2
  Galaxy Note 3
  Galaxy Note 4
  Galaxy Note 5
  Galaxy Note 8.0
  Galaxy Note Edge
  Galaxy S4
  Galaxy S7
  Galaxy Tab 2
  Galaxy Tab S2
  Lenovo A850
  Lenovo S90
  LG G4
  Nexus 5
  Nexus 5X
  OppoR 7 plus
  Oppo N3
  vivo X6 plus
  Xiaomi Mi 4i
  Xiaomi Redmi
  ZTE x500
  کار اصلی بدافزار یاد شده سرقت اطلاعات ذخیره شده بر روی گوشی ها و همین طور ارسال انبوه آگهی ها برای کاربران تلفن های همراه است. اما یکی از این بدافزارها که در برخی از این گوشی ها نصب شده یک باج افزار به نام «اسلاکر» است که تمامی فایل های موجود در گوشی را قفل گذاری کرده و برای باز کردن قفل آنها از کاربر تقاضای باج می کند.

  کاربران برای حفاظت از خود و جلوگیری از سواستفاده بدافزار یاد شده باید از امکانات امنیتی متنوعی اعم از برنامه های ضدویروس و همین طور بلوکه کردن برنامه های مشکوک و ارسالی از منابع ناشناس استفاده کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر