ایمن ترین موبایل جهان را بشناسید!

عصر کالا- به تازگی از نسخه تجاری ایمن ترین موبایل جهان رونمایی شده است. این موبایل پیامک ها را پس از خوانش کاربر پاک می کند و نیازمند احراز هویت دو مرحله ای برای باز کردن قفل دستگاه است.

ایمن ترین موبایل جهان را بشناسید!
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از میزان،  استارت آپ امنیت سایبری Dark Matter در کنگره جهانی موبایل از ایمن‌ترین تلفن هوشمند دنیا به نام KATIM رونمایی کرد. این موبایل با نمایشگر 5.2 اینچی شبیه یک تلفن هوشمند معمولی، اما مجهز به فناوری‌های متعددی است.

  به عنوان مثال دستگاه مجهز به فناوری پیشرفته رمزگذاری است که هک آن غیر ممکن است.

  در صورت سرقت موبایل، دستگاه منفجر نمی‌شود، اما دارای ویژگی خاصی است که پس از مدت زمان مشخصی پیام‌های کاربر را به طور خودکار از بین می‌برد. با کمک این ویژگی پیام‌ها پس از خوانش کاربر پاک می‌شوند و به این ترتیب فقط چشمان کاربر آن‌ها را رصد می‌کند!

  علاوه براین موارد کارمندان Dark Matter می‌توانند موبایل را از راه دور کنترل کنند و در صورت رصد هرگونه دستکاری در دستگاه، اطلاعات را نیز پاک کنند.

  تلفن هوشمند مجهز به الگوریتم‌های قدرتمند رمزگذاری است. هکر‌ها برای دسترسی به اطلاعات موجود در موبایل باید کلید‌های رمزگذاری شده دستگاه را هک کنند. این کلید‌ها در یک کارت میکرواس دی ذخیره شده اند که روی هیچ موبایل دیگری فعال نمی‌شود. این کارت همچنین حاوی اطلاعات شخصی مانند نام ورود و پسورد‌های کاربر است.

  همچنین کاربران KATIM برای باز کردن قفل دستگاه باید فرایند احراز هویت دو مرحله‌ای را پشت سربگذارند.

  اما جالب‌ترین ویژگی موبایل shield mode نام دارد. این ویژگی میکروفون، دوربین، بلوتوث و حسگر‌های حرکت دستگاه را قطع می‌کند و به این ترتیب امکان جاسوسی از مکالمات فرد نیز از بین می‌رود. این ویژگی با کمک دکمه‌ای در کنار موبایل فعال می‌شود.

  نمونه اولیه این موبایل در کنگره جهانی موبایل 2017 رونمایی شد، اما نسخه تجاری آن در کنگره امسال عرضه شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر