مدیران خودرو

ابداع فناوری جدید برای تولید تراشه های موبایلی ۸ نانومتری

عصر کالا- پس از همه گیرشدن استفاده از تراشه های ظریف ۱۰ و ۱۴ نانومتری در گوشی های هوشمند، حالا تلاش هایی برای تولید تراشه های تلفن همراه ۸ نانومتری با موفقیت انجام شده است.

ابداع فناوری جدید برای تولید تراشه های موبایلی ۸ نانومتری
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر، سامسونگ با موفقیت و برای اولین بار فرایند ذوب فلزات برای تولید تراشه های 8 نانومتری را به سرانجام رسانده و قصد دارد باهمکاری شرکت کوالکوم تولید این تراشه ها را در آینده نه چندان دور ممکن کند. دو طرف قبلا هم در زمینه تولید تراشه های 10 و 14 نانومتری با هم همکاری داشته اند.

  تراشه های 8 نانومتری در مقایسه با تراشه های نسل فعلی تلفن همراه تا 10 درصد کمتر انرژی مصرف می کنند و 10 درصد هم فضای کمتری را اشغال می کنند.

  فناوری به کار گرفته شده برای تولید این تراشه ها Low Power Plus (8LPP) نام دارد و سامسونگ قصد دارد بعد از تکمیل آن از سال آینده میلادی تلاش ها برای تولید تراشه های 7 نانومتری را نیز آغاز کند.

  البته سامسونگ تنها شرکتی نیست که در این زمینه در حال فعالیت است. شرکت تایوانی TSMC نیز در تلاش برای تولید تراشه های تلفن همراه 7 نانومتری است، اما گفته می شود فناوری ابداع شده توسط سامسونگ در این زمینه برتری آشکاری بر رقیب تایوانی خود دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • هومکس
  آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
  آرشیو