طراحی نمایشگر خمیده برای آیفون ۸

عصر کالا- با وجود این که رفته رفته به فصل تابستان و زمان رونمایی از یکی از مهم‌ترین گجت های هوشمند سال ۲۰۱۷، یعنی آیفون ۸ اپل (Apple iPhone ۸) نزدیک می‌شویم، اما هنوز هم اطلاعات تایید شده‌ی اندکی پیرامون این محصول وجود دارد.

طراحی نمایشگر خمیده برای آیفون ۸
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸:۰۰

  خمیده بودن نمایشگر یا طراحی صفحه تخت برای تاچ اسکرین، یکی از مهمترین نقاط ابهامی است که تایید یکی از این دو حالت می‌تواند بسیاری از معماهای مربوط به طراحی ظاهری پرچمدار بعدی اپل را حل کند.
  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از اقتصاد آنلاین ، بر مبنای گزارشاتی که از سوی منابع تامین قطعات سخت افزاری اپل در کشورهای آسیایی منتشر شده است، گویا اهالی کوپرتینو سفارش عظیمی را برای تامین پنل‌های اولد خمیده جهت به‌کارگیری در تولید آیفون 8 به سامسونگ تحویل داده است. گزارش این زنجیره‌ی تامین، تایید می‌کند که حداقل یکی از مدل‌های آیفون 8 دارای نمایشگر خمیده خواهد بود.
  خبرگزاری The Nikkei در این باره صحبت می‌کند:
  یکی از منابع داخل زنجیره‌ی تامین قطعات سخت افزاری مطلع از طراحی آیفون، ابعاد این سفارش را برملا کرده است؛ ابعادی که با پیش‌بینی David Hsieh، سرپرست ارشد کمپانی تحقیقاتی IHS Markit، مطابقت داشته است. این اولین باری است که اپل از پنل‌های اولد خمیده برای تولید آیفون‌های خود استفاده می‌کند و همین موضوع می‌تواند تغییراتی گسترده را به همراه افزایش سطح انتظارات به دنبال داشته باشد.
  Hsieh پیش از این اعلام کرده بود که اپل سفارش تولید 70 میلیون پنل اولد خمیده را به سامسونگ داده است و این در حالی‌ست که سامسونگ در صورت افزایش تقاضای بازار و عبور آن از سطح پیش‌بینی شده، آمادگی فراهم کردن 95 میلیون پنل نمایشگر را برای اپل خواهد داشت.
  خبرگزاری تایوانی DigiTimes نیز که سابقه‌ای طولانی در بحث اخبار و شایعات مربوط به آیفون‌های اپل دارد، روز پنج‌شنبه گزارشی از اطلاعات به دست آمده از منابع آسیایی را پیرامون یک سفارش عظیم برای نمایشگر خمیده‌ی آیفون منتشر کرد که شما می‌توانید بخشی از آن را در زیر مشاهده کنید:
  بر طبق گزارشات منتشر شده از سوی خبرگزاری‌های کره‌ای ET News، Chosun Biz و منابع دیگر، اپل یک قرارداد دو ساله با Samsung Display [بخش تولید نمایشگر در کمپانی سامسونگ] به ارزش 9 میلیارد دلار را برای تولید پنل‌های اولد خمیده با ابعاد کوچک امضا کرده است.
  بر طبق اطلاعات پیرامون این قرارداد در گزارش‌ها، Samsung Display بین 70 تا 92 میلیون پنل اولد در ابعاد کوچک را در سال 2017 برای اپل فراهم خواهد کرد. حالا با توجه به این که اپل به طور سالانه در حدود 200 میلیون واحد از آیفون‌های خود را به نقاط مختلف جهان ارسال می‌کند، این به معنای آن است که حدود 30 درصد از این آیفون‌ها در سال 2017 دارای پنل اولد خمیده خواهند بود.
  نوع طراحی آیفون 8 هنوز هم یک معمای بزرگ است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر