ویژگی‌های فنی تلویزیون‌های QLED سامسونگ

عصر کالا- وقتی در تلویزیون‌های معمولی روشنایی را در بیشترین میزان تنظیم نمایید عملا بسیاری از طیف های رنگی روشن مثل رنگ سفید و طوسی و امثال آن از دید محو می‌شوند. این در حالی است که تلویزیون‌های QLED سامسونگ رنگ‌های حوزه رنگ DCI-P۳ را می‌توانند بدون توجه به میزان روشنایی تصویر، بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نیت، بصورت کامل نمایش دهند.

ویژگی‌های فنی تلویزیون‌های QLED سامسونگ
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از عصر ایران، تلویزیون‌های QLED سامسونگ با بهره‌بردن از مواد جدید کوانتوم‌دات می‌توانند حجم رنگ عالی، دقت رنگ فوق‌العاده، روشنایی بهینه و عمیق‌ترین حالت رنگ مشکی را پیش چشم کاربر قرار دهند. با مجموع این خصوصیات، کیفیت تصویر این تلویزیون‌ها به‌ صورتی بی‌مانند از تمامی تجربه‌های قبلی شما متمایز خواهد بود.

  به گزارش عصر ایران، تلویزیون های QLED که در سال 2017 رونمایی شدند و به زودی روانه بازار ایران خواهند شد، اولین تلویزیون‌های جهان هستند که می‌توانند 100 درصد حجم رنگ را ایجاد کنند. توانایی نمایش 100 درصد حجم رنگ به این معنی است که با افزایش روشنایی تلویزیون و یا کاهش آن تغییری در نمایش کیفیت تصویر اتفاق نمی افتد موضوعی که حتما در تلویزیون های معمولی با آن روبرو شده اید.

  وقتی در تلویزیون‌های معمولی روشنایی را در بیشترین میزان تنظیم نمایید عملا بسیاری از طیف های رنگی روشن مثل رنگ سفید و طوسی و امثال آن از دید محو می‌شوند. این در حالی است که تلویزیون‌های QLED سامسونگ رنگ‌های حوزه رنگ DCI-P3 را می‌توانند بدون توجه به میزان روشنایی تصویر، بین 1500 تا 2000 نیت، بصورت کامل نمایش دهند.

  این پیشرفت حاصل استفاده از یک آلیاژ جدید مواد کوانتوم‌دات در محصولات سامسونگ است که به این تلویزیون‌ها امکان می‌دهد بازه‌ای بزرگتر از رنگ‌ها را با دقتی بسیار بیشتر از تلویزیون‌های معمولی نمایش دهند. این کوانتوم‌دات‌های جدید باعث می‌شوند تلویزیون QLED سامسونگ بدون توجه به میزان روشن یا تاریک بودن صحنه، یا حتی روشن و تاریک بودن محل تماشای تلویزیون، رنگ سیاه را با غنا و جزئیات بیشتری نمایش دهد. بعلاوه از تمامی زوایا، تصویر نهایی با کیفیتی بسیار بالا دیده می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر