ربات بازیافت گوشی اپل معرفی شد

عصر کالا- شرکت اپل به مناسبت روز زمین پاک ربات بازیافتی جدید خود را معرفی کرد که قابلیت جداسازی ۲۰۰ دستگاه آیفون را در یک ساعت داراست.

ربات بازیافت گوشی اپل معرفی شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایسنا, این ربات که Daisy نام دارد با سیستم جداسازی از هر 100 هزار دستگاه 1900 کیلوگرم آلومینیوم، 770 کیلوگرم کبالت، 710 کیلوگرم مس و 11 کیلوگرم عناصر کمیاب زمین را بازیافت می‌کند. این ربات پیشرفتی بزرگ و اولین گام در استفاده از اجزای گوشی‌های بازیافتی این شرکت است.

  اپل در گزارش مسئولیت در برابر محیط زیست در سال 2018 اعلام کرد: ما Daisy را ایجاد کردیم تا تاثیر کمتری بر محیط زیست داشته باشیم. شرکت اپل امیدوار است که سیستم چرخه تولیدی بسته داشته باشد تا از قطعات بازیافتی گوشی‌های قدیمی استفاده کند.

  اپل در گزارش خود اعلام کرده که برای تحقق این هدف ما باید از قابل بازیافت یا تجدیدپذیری استفاده کنیم و اطمینان حاصل کنیم که مبلغ مورد استفاده در این روش به نفع شرکت باشد و دوباره به شرکت بازگردد.

  اگر چه اپل هنوز یک جدول زمانی برای کاربردی کردن طرح خود منتشر نکرده، اما پروژه‌های بازیافت فلزات کمیاب گوشی‌ها را آغاز کرده است. همچنین اپل قصد دارد ربات‌های خود را در مکان‌های مختلفی در سراسر ایالات متحده و اروپا مستقر کند. از آنجا که این شرکت در حال حاضر تنها قادر به استفاده از دستگاه‌های استفاده شده خود است که به طور مستقیم دریافت کند بر برنامه GiveBack برای بازگشت دستگاه‌های خود تاکید دارد.

  اپل با توجه به برنامه‌های بازیافتی خود از سال 2015 تاکنون میزان مصرف اولیه آلومینیوم خود را 23 تا 25 درصد کاهش داده است. با وجود موفقیت اولیه این شرکت از این پروژه حمایت شده است.

  گری کوک، تحلیلگر بخش فناوری اطلاعات Greenpeace ایالات متحده آمریکا گفت: آنچه در پروژه اپل قابل قبول است، تاثیر کمتر بر محیط زیست و طراحی‌های قابل اصلاح و به‌روز است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر