نمایشگر OLED نشکن ساخته شد

عصر کالا- نمایشگر منعطف و نشکن سامسونگ سرانجام پس از تحمل بیش از ۲۶ تست سقوط آزاد سخت، موفق به أخذ تأییدیه ضمانت در برابر شکنندگی شد.

نمایشگر OLED نشکن ساخته شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از تسنیم، کمپانی سامسونگ اخیرا اعلام کرده که موفق به دریافت تأییدیه از آزمایشگاه Underwriters برای نمایشگر انعطاف‌پذیر و نشکن OLED خود شده است.

  در واقع آزمایشگاه مذکور با صدور تأییدیه برای این نمایشگر انعطاف‌پذیر که مجهز به یک لایه پلاستیک شفاف با خواص شیشه است، مقاومت آن را در برابر شکنندگی تضمین کرده است.

  با وجود اینکه چند سال است از ورود پنل‌های OLED انعطاف‌پذیر به بازار می‌گذرد اما تاکنون عرضه تجاری صورت نگرفته یا به عبارت دیگر، مشتریان قادر به خرید گوشی یا تبلت‌هایی مبتنی بر این نمایشگرها نبودند.

  این نمایشگر با تحمل 26 آزمایش سقوط آزاد از ارتفاع 1.2 متری، موفق به أخذ تأییدیه مقاومت در برابر شکنندگی شده است؛ همچنین قادر است در دماهای مثبت 71 و منفی 32 درجه سانتیگراد، کارایی خود را حفظ کند.

  با وجود اینکه پنل‌های نمایشی منعطف سامسونگ برای گوشی‌های هوشمند توسعه یافته اما می‌توان از آنها در کنسول‌های پورتابل بازی، دستگاه‌های نظامی، تبلت و حتی نمایشگرهای خودرو نیز استفاده کرد.

  تاکنون زمانی برای عرضه نخستین تولید محصول با این پنل مقاوم در برابر شکنندگی اعلام نشده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر