مایکروسافت و اپل؛ نخستین قربانیان آمریکایی ویروس کرونا

عصر کالا- مایکروسافت نیز همچون اپل به تازگی اعلام کرده که تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا قادر نخواهد بود به درآمدزایی پیش‌بینی‌شده خود دست پیدا کند.

مایکروسافت و اپل؛ نخستین قربانیان آمریکایی ویروس کرونا
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، مایکروسافت نیز همچون اپل به تازگی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که به علت شیوع گسترده ویروس خطرناک و کشنده کرونا در چین نمی تواند به درآمدزایی های مدنظر و پیش بینی شده خود در تابستان سال 2020 میلادی دست پیدا کند.

  بعد از انتشار این خبر از سوی مایکروسافت، سهام این شرکت آمریکایی 2.5 درصد کاهش پیدا کرد.

  بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام کرده اند که بسیاری از شرکت های آمریکایی که در چین و بسیاری دیگر از نقاط شرق آسیا کارخانه های فعال داشتند، از بزرگترین قربانیان شیوع این ویروس خطرناک به شمار می روند.

  این شرکت اعلام کرده که خط تولید رایانه و تبلت های سرفیس مایکروسافت به شدت تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا در چین قرار گرفته و بدین ترتیب نمی تواند به درآمدزایی و سودآوری های برآورده شده خود دست پیدا کند. این بخش همچنین لایسنس سیستم عامل ویندوز را به تولیدکنندگان چینی رایانه های شخصی اعطا کرده و به فروش می رساند.

  به عبارتی دیگر این بخش از شرکت مایکروسافت 35 درصد از درآمدزایی کل این غول تکنولوژی را تامین می کند که با این حساب به نظر می رسد ضرر و زیان های مالی بسیار گسترده ای در انتظار آن باشد.

  برخی از گزارش‌های منتشر شده در وب سایت بیزینس اینسایدر حاکی از آن است که زنجیره تامین مایکروسافت احتمالا به ویتنام منتقل خواهد شد.

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر