مدیران خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن:

فروشگاه های عرضه کننده گوشی همراه با نرخ ارز دولتی مشخص شوند

عصر کالا- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در واکنش به خبر توزیع ۶۰۰هزار گوشی تلفن همراه گفت:بکارگیری کد ملی به تنهایی برای برای توزیع و فروش صحیح گوشی همراه کفایت نمی کند.

فروشگاه های عرضه کننده گوشی همراه با نرخ ارز دولتی مشخص شوند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از خانه ملت، سیده حمیده زرآبادی درباره آغاز فرایند ترخیص 600 هزار گوشی همراه،گفت:ترخیص گوشی همراه از گمرک، به تنهایی نمی تواند به تعدیل قیمت ها در بازار منجر شود. 

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد:باید به این نکته توجه شود اعلام یک موضوع مانند کاهش قیمت گوشی اگر عملیاتی نشود باعث بی اعتمادی می شود بنابراین وزرا و مسئولان بجای بیان یک موضوع، ساز و کار عملیاتی شدن کاهش قیمت ها را در بازار فراهم کنند.

  لیست گوشی ها ترخیصی از  گمرک به همراه مشخصات اعلام شود

  نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود:بطور مثال اگر ترخیص 600 هزار گوشی از گمرک در حال انجام است باید لیست گوشی ها که با ارز 4200 تومانی وارد کشور شده به همراه مشخصات مربوط به مدل گوشی بصورت شفاف اعلام شود.

  زرآبادی در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ادامه داد:باید قیمت گذاری و محل توزیع گوشی همراه که با ارز 4200 تومانی وارد کشور شده است بصورت شفاف اعلام شود بطور مثال فروشگاه های توزیع کننده گوشی، در سامانه ای به متقاضیان خرید گوشی همراه معرفی شوند.

  لزوم تعیین دقیق ساز و کار فروش گوشی همراه با نرخ ارز دولتی

  وی ادامه داد:ساز و کار فروش گوشی همراه با نرخ ارز دولتی باید دقیق طراحی شود چرا که قیمت گوشی با خودرو متفاوت است و تعداد قابل توجهی می توانند برای خرید گوشی ثبت نام کنند تا با توجه به افزایش چند برابری نرخ ارز بتوانند سود زیادی از فروش گوشی بدست بیاورند.

  بکارگیری کد ملی به تنهایی برای برای توزیع و فروش صحیح گوشی همراه کفایت نمی کند

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد:باید پذیرفت تعیین ساز و کار برای فروش گوشی با نرخ ارز دولتی ساده نیست چرا که بطور مثال بکارگیری کد ملی به تنهایی برای برای توزیع و فروش صحیح گوشی همراه کفایت نمی کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • هومکس
  آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
  آرشیو