رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه:

۹۵ درصد تلفن‌های همراه در بازار وارداتی است

عصر کالا- درستی گفت: دلایل مختلفی وجود دارد که بازار تلفن همراه راکد باشد چرا که این کالا در انواع مختلف در بازار یافت می‌شود.

۹۵ درصد تلفن‌های همراه در بازار وارداتی است
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از باشگاه خبرنگاران، ابراهیم درستی رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه  با بیان اینکه هم اکنون بازار تلفن همراه، راکد است، گفت: دلایل مختلفی وجود دارد که بازار تلفن همراه راکد باشد چرا که این کالا در انواع مختلف در بازار یافت می شود.

  رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه با اشاره به اینکه هم اکنون 100 شرکت، واردکننده تلفن همراه در کشور فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: این واردکنندگان تلاش می کنند تا با تامین کالای مورد نیاز بازار تلفن همراه، قیمت این اقلام را ثابت نگاه داشته تا در حق مصرف کننده اجحافی نشود.

  درستی در پاسخ به این پرسش که افزایش قیمتی برای بازار تلفن همراه، پیش بینی می‌شود یا خیر؟ تصریح کرد: هم اکنون افزایش قیمت، به اندازه ای نیست که بخواهیم در مورد آن صحبت کنیم، اما قیمت تلفن همراه به نرخ ارز بستگی دارد چرا که بالغ بر 95 درصد این کالاها، وارداتی است و با توجه به تثبیت قیمت ارز در بازار، پیش بینی می‌شود که وضعیت این بازار بهتر شود.

  رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه درباره آخرین وضعیت 600 هزار گوشی به جا مانده در گمرک نیز افزود: طبق آخرین اخبار دریافتی از بازار تلفن همراه، این تعداد موبایل که در گمرک دپو شده بودند در بازار توزیع شده اند.

  درستی با اشاره به اینکه زمانی وضع بازار موبایل مشخص می‌شود که دست دلالان و سودجویان از بازار کوتاه شود، گفت: امیدواریم همکاری دولت و اصناف بیشتر شود تا بازار روند مطلوب‌تری به خود بگیرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر