محکومیت یک چینی به علت توزیع ۴۰ هزار محصول تقلبی اپل

عصر کالا- وزارت دادگستری آمریکا یک مرد ۴۳ ساله چینی به نام جیانوآ لی که در این کشور سکونت دارد را به جرم فروش محصولات تقلبی با برچسب شرکت اپل محکوم کرده است.

محکومیت یک چینی به علت توزیع ۴۰ هزار محصول تقلبی اپل
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از فارس، این فرد که با ویزای دانشجویی در آمریکا زندگی می‌کند یکی از اعضای باندی است که انبوهی از کالاهای بی کیفیت تقلبی را با برچسب اپل به فروش رسانده و از این طریق پول کلانی به جیب زده اند.

  شناسایی این فرد حاصل تحقیقات مشترک وزارت امنیت داخلی و وزارت دادگستری آمریکاست. بررسی های یادشده از سال 2015 آغاز شده و در آن زمان لی برای اولین بار شناسایی و دستگیر شد.

  لی و سه همدستش که ملیت های دیگری دارند از سال 2009 بیش از 40 هزار محصول تقلبی با برچسب اپل مانند آیفون و آی پد را به داخل خاک آمریکا قاچاق کرده اند. آنها حجم زیادی از اسناد تجاری و لوگوهای اپل را نیز به داخل امریکا منتقل کرده اند.

  بررسی ها نشان می دهد لی از همین طریق 1.1 میلیون دلار درآمد نامشروع به جیب زده و آنها در حساب های بانکی در نیوجرسی و فلوریدا نگهداری می کرده است. این پول ها به تدریج به حسابی در کشور ایتالیا منتقل می شد. بررسی ها برای کشف ابعاد دیگر این ماجرا در جریان است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر