دلیل خاموشی ناگهانی "S۶" فاش شد!

عصر کالا- شرکت اپل بالاخره جزئیات پشت اشکال فنی برخی گوشی‌های آیفون "۶s" را که بطور ناگهانی خاموش می‌شدند را آشکار کرد.

دلیل خاموشی ناگهانی "S۶" فاش شد!
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا»به نقل از میل‌آنلاین، البته این توضیح شامل ادعایی عجیب است مبنی بر اینکه این اشکال تنها برای برخی کاربران در چین افتاده است.

  این شرکت ماه گذشته بدون ارائه توضیح دقیق در مورد دلیل این خاموشی‌های ناگهانی در زمان رسیدن شارژ دستگاه به 30 درصد، از کاربران خواسته بود که باتری دستگاههای مشکل‌دار را تعویض کنند؛ اما تاکید کرده بود که این مشکل امنیتی نیست.

  در بیانیه‌ای درسایت چینی اپل آمده است: ما دریافتیم تعداد محدودی از گوشی‌های تلفن همراه آیفون "6s" که بین سپتامبر تا اکتبر 2015 ساخته شده بودند، دارای یک باتری بود که پیش از مونتاژ در دستگاه، به مدت بیش از حدی در معرض هوای محیط قرار داشتند. در نتیجه این باتری‌ها سریعتر از انواع عادی خراب شده و خاموشی‌های ناگهانی گاه و بیگاه در آن‌ها رخ می‌دهد.

  این شرکت همچنین تاکید کرد که نقص مذکور در حقیقت به منظور محافظت از دستگاه طراحی شده بود. به گفته سازندگان، تلفن‌های همراه آیفون به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در شرایط خاص مانند دمای بسیار سرد بطور خودکار خاموش می‌شوند.

  این دومین بار است که شرکت اپل به اعلام اصلاحات لازم برای گوشی‌های خود پرداخته است. حدود یک ماه پیش بسیاری از کاربرهای گوشی‌های آیفون 6 پلاس از وجود مشکل لمسی دستگاههای خود خبر داده بودند که آیفون در بیانیه‌ای قول داده بود آن را اصلاح کند.

  این شرکت اعلام کرد کاربرانی که با مشکل خاموشی ناگهانی در گوشی‌های آیفون "6s" روبرو هستند می‌توانند به فروشگاه‌های فروش محصولات اپل مراجعه کنند تا پس از بررسی شماره سریال گوشی، باتری آن بطور رایگان تعویض شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر