کاهش قیمت گوشی ادامه دارد؟

عصر کالا- رئیس اتحادیه رایانه و انفورماتیک کرمانشاه معتقد است، بازار گوشی تلفن همراه همچنان حباب دارد.

کاهش قیمت گوشی ادامه دارد؟
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرکالا» به نقل از ایسنا ،  شمس‌الله امیری با اشاره به تاثیر روند کاهش نرخ دلار بر بازار موبایل، افزود: از نرخ گوشی تلفن همراه نیز تا حدودی کاسته شده و کاهش حدود هشت درصدی را در قیمت‌ها داشته‌ایم.

  وی ادامه داد: اگر روند کاهشی نرخ دلار همچنان ادامه داشته باشد، گوشی تلفن همراه باز هم ارزانتر خواهد شد، البته همه چیز وابسته به نرخ دلار نیست و اگر اجازه بدهند واردکنندگان موبایل بیشتر شوند، قیمت‌ها باز هم پایین خواهد آمد.

  رئیس اتحادیه رایانه و انفورماتیک کرمانشاه با بیان اینکه گوشی‌های موبایلی که اکنون حدود چهار میلیون تومان فروخته می‌شود قبل از گرانی دلار یک تا 1.5 میلیون تومان نرخ داشت، افزود: اگرچه قیمت‌ها هیچوقت به نرخ قدیم برنمی‌گردد، اما هنوز حباب زیادی در بازار موبایل وجود دارد که باید شکسته شود.

  امیری با بیان اینکه در بازار موبایل ثبات از همه چیز مهم‌تر است، تاکید کرد: نوسان نرخ بیشتر از گرانی‌ها بازار را آزاد می‌دهد.

  وی ابرازامیدواری کرد، روند کاهشی قیمت‌ها باز هم ادامه داشته باشد و سپس بازار به ثبات برسد.

  رئیس اتحادیه رایانه و انفورماتیک کرمانشاه با اشاره به اینکه کاهش نسبی قیمت‌ها تاثیر چندانی در رونق بازار گوشی تلفن همراه نداشته است، خاطرنشان کرد: رکود بازار پابرجا است و مغازه‌داران فروش چندانی ندارند.

  به گفته امیری این رکود دو دلیل دارد که یکی پایین بودن قدرت خرید مردم و دیگری انتظار آنها برای ادامه کاهش قیمت‌ها است.

  وی اشاره‌ای هم به وضعیت موجودی گوشی در بازار داشت و با بیان اینکه کمبود خاصی در بازار وجود ندارد، اظهار کرد: اکنون عرضه و تقاضا در تعادل نسبی قرار دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر