مدیر کل صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت اعلام کرد:

هدفگذاری برای صادرات ۳۰۰ میلیون دلاری لوازم خانگی در سال ۱۴۰۰

ظرفیت ۳۷ میلیارد دلاری بازار لوازم خانگی در کشورهای همسایه

عصر کالا- مدیرکل صنایع برق فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت از هدف گذاری برای صادرات ۳۰۰ میلیون دلاری در این حوزه خبرداد.

هدفگذاری برای صادرات ۳۰۰ میلیون دلاری لوازم خانگی در سال ۱۴۰۰
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از شاتا، کیوان گردان در نشست بررسی پیش نویس برنامه عملیاتی توسعه صنعت لوازم خانگی که با حضور علی آقامحمدی «عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر مقام معظم رهبری» و مهدی صادقی نیارکی «معاون امور صنایع وزارت صمت» برگزار شد، با بیان این مطلب، افزود: در سال گذشته بیش از 15 میلیون دستگاه لوازم خانگی تولید شد.
  وی همچنین اشتغال مستقیم در این حوزه را 300 هزار نفر اعلام کرد و گفت: گردش مالی سالیانه در صنعت لوازم خانگی کشورمان 6 میلیارد دلار می باشد.

  ظرفیت 37 میلیارد دلاری بازار لوازم خانگی در کشورهای همسایه
  مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت همچنین بیان کرد: بازار حدود 37 میلیارد دلاری محصولات لوازم خانگی در کشورهای همسایه ظرفیت بسیار خوبی برای ارتقاء تولید و صادرات لوازم خانگی کشورمان می‌باشد .
  گردان در ادامه به تدوین پیش‌نویس برنامه عملیاتی توسعه صنعت لوازم خانگی اشاره کرد و افزود: دسترسی مناسب به بازارهای محلی منطقه‌ای و فراملی، امکان تامین بخش قابل توجهی از مواد اولیه، تنوع محصولات، بومی سازی بخش زیادی از طراحی و دانش فنی و اشتغال زایی بالا مهمترین مزیت های سند راهبردی و برنامه عملیاتی توسعه زنجیره لوازم خانگی است.
  وی همچنین به تشکیل کارگروه پایش و نظارت بر این برنامه عملیاتی اشاره داشت و گفت: این کارگروه با مسئولیت معاونت امور صنایع وزارت صمت و با حضور نمایندگان دستگاه های ذیربط تشکیل خواهد شد که مسئولیت دبیرخانه بر عهده دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر