فروش ۲۷۰ میلیون دستگاه موبایل؛ جاه‌طلبی یا واقعیت؟

عصر کالا- هواوی به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد میزان فروش گوشی های خود را تا پیش از پایان سال به ۲۷۰ میلیون دستگاه برساند.

فروش ۲۷۰ میلیون دستگاه موبایل؛ جاه‌طلبی یا واقعیت؟
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از ایسنا، هواوی که بدون شک یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده موبایل در جهان به شمار می رود، در سال‌های اخیر توانسته جایگاه اپل را نیز در فهرست پرفروش‌ترین برندهای موبایل در جهان بگیرد و در رتبه دوم، بعد از سامسونگ و قبل از اپل بایستد.

  با اینکه هواوی در طول یک سال اخیر تحت‌تاثیر اتهام جاسوسی و همکاری با دولت چین از سوی دولت ترامپ و متحدان آمریکا ، با چالش و مشکلات مختلفی مواجه شده و این مساله سهم فروش محصولاتش را به شدت تحت الشعاع قرار داده است، اما به نظر می رسد که مدیرعامل این غول تکنولوژی چینی تسلیم نشده و به تازگی از رشد چشمگیر میزان فروش محصولات این برند سخن گفته و خبر داده است.

  رن ژنگ فی، مدیر عامل شرکت هواوی در مصاحبه و گفتگویی با رسانه‌های خبری در اروپا خاطرنشان کرده است که این شرکت میزان فروش گوشی‌های خود را در سال 2019 میلادی به 270 میلیون دستگاه خواهد رساند. 

  پیشتر نیز کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام کرده بودند که این شرکت علی‌رغم تلاش دولت ترامپ و سایر متحدانش برای اتهام‌زنی به هواوی و کاهش سهم آن در بازارهای جهانی، تلاش بی‌وقفه و مداومی برای موفقیت‌های روزافزون و رشد چشمگیر فروش محصولاتش خواهد کرد و در همین راستا به بازارهای نوظهوری که پتانسیل و ظرفیت‌های فراوانی دارند، روی خواهد آورد.

  این افزایش چشمگیر در میزان فروش البته مرهون تخفیف‌های قابل توجه و بی‌نظیر هواوی برای گوشی جدید Mate 30 و Mate 30 Pro در چین بود که توانست در طول یک هفته، پیش‌بینی و چشم‌انداز این شرکت برای سقف میزان فروش در سال جاری میلادی را افزایش دهد چراکه هفته پیش اعلام شد این شرکت به فروش 200 میلیون دستگاه گوشی در سال 2019 دست پیدا خواهد کرد که  در واقع به رکوردی مشابه سال گذشته دست پیدا خواهد کرد.

  سال 2016 میلادی بود که هواوی اعلام کرد که قصد دارد تا سال 2021 میلادی تبدیل به نخستین برند پرفروش و محبوب جهان شود. به عقیده تحلیلگران، در صورتی که این شرکت بتواند در سال 2019، به فروش 270 میلیون دستگاه گوشی دست یابد، به طور قطع به هدف و برنامه خود تا سال 2021 نیز دست پیدا خواهد کرد و عنوان اولین برند پرفروش گوشی در جهان را از سامسونگ گرفته و به خود اختصاص خواهد داد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر