اعتراف گوگل به مشکل «فیس آنلاک» در موبایل پیکسل ۴

عصر کالا- گوگل اعتراف کرده سیستم «فیس آنلاک» موبایل پیکسل ۴ دارای مشکلی است و حتی در صورت بسته بودن چشم فرد قفل دستگاه را باز می کند. درهمین راستا محققان امنیتی هشدار داده اند.

اعتراف گوگل به مشکل «فیس آنلاک» در موبایل پیکسل ۴
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر،گوگل تایید کرده سیستم Face Unlock موجود در موبایل های جدید Pixel4 دارای یک مشکل است و حتی در صورت بسته بودن چشمان کاربر هویت او را تایید و قفل دستگاه را باز می کند.

  این مشکل در تست های اولیه موبایل پیکسل4 مشخص شد و کارشناسان امنیتی هشدار داده اند چنین اختلالی دسترسی غیرمجاز به دستگاه را تسهیل می کند.

  به گفته محققان افراد سودجو ممکن است هنگامیکه کاربر خواب است، موبایل را جلوی صورت او نگه دارند و قفل دستگاه را باز کنند. این در حالی است که گوگل اعلام کرده در موبایل مذکور استانداردهای امنیتی رعایت شده است. در بیانیه این شرکت امده است:  در سیستم Face Unlock موبایل پیکسل4 تمام ملزومات امنیتی در خصوص ذخیره اطلاعات بیومتریک رعایت شده و می توان از آن برای پرداخت آنلاین و احراز هویت اپلیکیشن های مختلف استفاده کرد.  کاربر می تواند به طور موقت این سیستم را غیر فعال کند و از  قفل دستگاه به وسیله رمز پین کد استفاده کند. ما این سیستم را طی گذر زمان ارتقا می دهیم.

  همچنین دروب سایت گوگل و در صفحه مرتبط با پیکسل4 به کاربران هشدار داده شده  حتی زمانیکه چشمان کاربر بسته است، اگر فردی موبایل را روبروی صورت او نگه دارد، قفل دستگاه باز می شود.

  علاوه برآن هشدار داده شده فردی که شباهت زیادی به کاربر دارد مانند دوقلوی فرد می تواند سیستم Face Unlock را باز کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر