این اپلیکیشن صورت افراد را شناسایی می کند

عصر کالا- به تازگی یک شرکت انگلیسی اپلیکیشنی ساخته که پس از اسکن صورت فرد پروفایلی حاوی اطلاعات فرد از جمله لینک هایی به حساب های کاربری آن در رسانه های اجتماعی فراهم می کند.

این اپلیکیشن صورت افراد را شناسایی می کند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر، به زودی می توان با استفاده از یک اپلیکیشن جدید شناسایی صورت، افراد را به سرعت شناسایی کرد.

  این اپلیکیشن صورت افراد را اسکن می کند و پروفایلی حاوی اطلاعات فرد از جمله لینک هایی به پروفایل حساب های کاربری رسانه های اجتماعی آنها فراهم می کند.

  شرکت انگلیسی Blippar با کمک فناوری واقعیت افزوده این اپلیکیشن را ساخته که قادر است بیش از 400 هزار شخصیت مشهور را شناسایی کند. نرخ صحت تشخیص اپلیکیشن نیز بیش از 99 درصد است.

  این برنامه حتی می تواند بین دوقلوهای همسان مانند برادران برولی(دوندگان انگلیسی) تمایز قائل شود.

  در حال حاضر این اپلیکیشن می تواند بیشتر شخصیت های مشهور از جمله بازیگران، سیاستمداران، نوازندگان، خوانندگان، کارآفرینان، نویسندگان، ورزشکاران و دانشمندان را شناسایی کند.

  کاربر همچنین می تواند پروفایل صورت خود را نیز در این برنامه آپلود کند. این پروفایل شامل اطلاعات و لینک های انتخابی کاربر به پروفایل رسانه های اجتماعی، موسیقی مورد علاقه و غیره است.  درهرحال این فناوری با استفاده از هوش مصنوعی تصاویر را شناسایی می کند و در آینده می توان از آن برای کنترل های ایمنی در بانکداری آنلاین و ورود به ساختمان استفاده کرد.

  اپلیکیشن Blippar برای اندروید و iOS عرضه شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر