توقف ساخت گوشی‌ دارای قطعات قابل تعویض گوگل

عصر کالا- گوگل تایید کرده که اجرای طرح ساخت گوشی های دارای قطعات قابل تعویض موسوم به طرح Ara را برای همیشه متوقف کرده است.

توقف ساخت گوشی‌ دارای قطعات قابل تعویض گوگل
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ورج، در حالی که گوگل در ماه می مدعی شده بود اولین سری از این گوشی ها در پاییز امسال در دسترس توسعه دهندگان قرار می گیرد، حال مشخص شده که این طرح هم جمع به دیگر طرح های شکست خورده گوگل پیوسته است.

  Rick Osterloh مدیر واحد سخت افزار گوگل این تصمیم را اتخاذ کرده و به نظر می رسد ناتوانی در جمع بندی نهایی این طرح عامل توقف اجرای آن بوده است.

  این خبری ناامیدکننده برای افرادی است که امیدوار به به ثمر رسیدن طرح جاه طلبانه مذکور بودند. ایده این کار اولین بار سه سال قبل و توسط Regina Dugan رییس ATAP group  از زیرمجموعه های گوگل مطرح شد. هر چند وی در نهایت بعد از مدتی به فیس بوک پیوست.

  قرار بود با اجرای این ایده گوشی های هوشمند مانند قطعات بازی LEGO طراحی شوند تا کاربر بتواند به انتخاب خود بخش های مختلف یک گوشی را در کنار هم قرار دهد و بعد از مدتی انها را به میل خود ارتقا دهد. ایده این کار از بازار رایانه الگوبرداری شده بود تا علاقمندان به خرید گوشی های هوشمند حق انتخاب های بیشتری داشته باشند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر