کره جنوبی روی کالاهای وارداتی آمریکا تعرفه وضع می کند

عصر کالا- به دنبال رویارویی تجاری میان پکن و واشنگتن، کره جنوبی هم از وضع تعرفه روی کالاهای وارداتی آمریکا خبر داد.

کره جنوبی روی کالاهای وارداتی آمریکا تعرفه وضع می کند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایرنا, وزارت تجارت، صنایع و انرژی کره جنوبی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد لازم است با اعمال تعرفه ها از صنایع و بازرگانان کره ای در مقابل اقدامات یکجانبه تجاری آمریکا حراست شود.

  در این بیانیه آمده است تعرفه های آمریکا روی کالاهایی نظیر واشر و سلول های خورشیدی ساخت کره، به صنایع این کشور در یک ماه گذشته صدمات سنگینی وارد کرده است.
  وزارت تجارت کره جنوبی در بیانیه خود تصریح کرده است این موضوع را به اطلاع سازمان تجارت جهانی رسانده و از یکجانبه گرایی تجاری آمریکا ابراز ناخرسندی کرده است.
  آمارهای این وزارتخانه نشان می دهد آمریکا برای حراست از شرکت های خود در حال اعمال تعرفه های سنگین بر روی کالاهای وارداتی دیگر کشورها است که خسارت ناشی از این اعمال تعرفه ها به 480 میلیارد دلار خواهد بود.
  کره جنوبی تاکید کرده است بر اساس مقررات سازمان تجارت جهانی، آمریکا باید معادل هر خسارتی که به اقتصاد کره می زند به این کشور غرامت بپردازد زیرا این مقررات را نقض کرده است.
  بر اساس گزارش این وزارتخانه، آمریکا بر روی صفحات خورشیدی و واشرهای تولیدی وارداتی کره جنوبی به ترتیب 30 و 20 درصد تعرفه اعمال کرده است.
  کره جنوبی فهرست مورد نظر برای اعمال تعرفه روی کالاهای آمریکایی و زمان آن را مشخص و معین نکرده است.
  آمریکا پیش از این نیز چند بار بر روی محصولات و تولیدات چین تعرفه وضع کرده است که با مقابله به مثل این کشور مواجه شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر