رویدادهای ورزشی؛ نخستین تجربه کاربران از شبکه ۵G

عصر کالا- کارشناسان بر این باورند که بیشتر کاربران در جهان برای نخستین بار شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G در خلال برگزاری یک رویداد ورزشی تجربه خواهند کرد.

رویدادهای ورزشی؛ نخستین تجربه کاربران از شبکه ۵G
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از ایسنا، از آنجا که اخبار نسل جدید اینترنت 5G در گوشه و کنار جهان منتشر شده و کاربران بسیاری نیز در انتظار اجرای آن هستند، کشورهای زیادی با همکاری بزرگترین اپراتورهای اینترنت و غول‌های تکنولوژی در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت‌اند.

  حالا به تازگی کارشناسان فعال در حوزه فناوری با انتشار گزارشی در وب سایت تک رادار خاطرنشان کرده‌اند که نخستین تجربه خیل عظیمی از کاربران در شبکه نسل پنجم اینترنت 5G در جریان برگزاری یک رویداد ورزشی و احتمالاً در ورزشگاه‌ها و استادیوم‌های فوتبال و ورزش‌های محبوب و پرطرفدار اتفاق خواهد افتاد.

  آنها در ادامه سخنان خود همچنین یادآور شده‌اند که احتمالاً برقراری شبکه 5G برای نخستین بار در یک رویداد مهم همچون بازی‌های المپیک و جام جهانی فوتبال همگانی خواهد شد و در دسترس میلیون‌ها نفر کاربر قرار خواهد گرفت.

  در یک سال اخیر تلاش اپراتورهای مخابراتی و غول‌های تکنولوژی برای توسعه فناوری شبکه اینترنت 5G شدت گرفته و هریک از آن‌ها در تلاشند تا با همکاری شرکت‌های مخابراتی مناطق مختلف جهان وارد همکاری و مذاکره شوند.

  اوایل سال 2012 میلادی بود که اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه‌ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین‌المللی موبایلی (IMT) برای افق 2020 و فرای آن (IMT-2020) آغاز کرد. در نتیجه رسماً یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل شروع شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک دنبال برقراری و راه‌اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت 5G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی‌ها و برنامه‌های خود در این زمینه رونمایی می‌کنند.

  کشورهای بسیاری در سراسر جهان از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، چین، کره جنوبی، ژاپن و بسیاری از کشورهای اروپایی و غیره با همکاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه 5G هستند و در این زمینه فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داده‌اند.

  بسیاری از بزرگترین شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوکیا، اریکسون، هواوی، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت برای راه‌اندازی نخستین شبکه اتصال به اینترنت نسل پنجم 5G هستند. نسل پنجم شبکه تلفن همراه 5G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر