شما از کدام مسیریاب برای رانندگی استفاده می‌کنید؟

عصر کالا- این روزها مسیریابی آنلاین برای کاربران هنگام استفاده از خودرو در داخل و خارج از شهر از اهمیت بالایی برخوردار شده است و آگاهی از مسیرهای جایگزین با مدت زمان مربوطه کمک به سزایی به صرفه‌جویی در وقت و هزینه خواهد داشت.

شما از کدام مسیریاب برای رانندگی استفاده می‌کنید؟
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایسنا، اپلیکیشن نقشه گوگل (گوگل مپ) یکی از قدرتمندترین و کامل‌ترین برنامه‌های نقشه جغرافیایی است که به کاربران در سراسر جهان موقعیت‌های موردنظرشان را نشان داده و آن‌ها راهنمایی می‌کند.

  اپلیکیشن مسیریاب و موقعیت‌یاب ویز هم توسط شرکت گوگل خریداری و توسعه داده شده است و با بهره‌گیری از موقعیت‌یاب‌های فوق‌پیشرفته توانسته است از رقیب قدرتمند خود یعنی گوگل مپ (Google maps) جلو بزند.

  به گفته برخی کارشناسان فعال در حوزه فناوری و اطلاعات، نمی‌توان دقیقا گفت که کدامیک از این دو اپلیکیشن مسیریاب بهتر از دیگری است اما مسلما کاربران باید با توجه به نیازهای خود از اپلیکیشن‌های مختلف استفاده کنند. البته برنامه گوگل مپ به‌صورت پیش فرض برروی تمامی گوشی‌های هوشمند اندرویدی نصب شده است بنابراین نیازی نیست که کاربران یک برنامه از فروشگاه‌های آنلاین و اینترنتی دانلود کنند. اما برای استفاده از اپلیکیشن ویز (Waze) باید به فروشگاه‌های آنلاین نظیر گوگل پلی‌استور مراجعه کرده و آن را به‌عنوان یک اپلیکیشن مجزا دانلود، دریافت و استفاده کنند.

  این دو اپلیکیشن در قابلیت‌های گوناگون باهم تفاوت چندانی ندارند و کاربران باید باتوجه به نیازهای مختلف خود یکی از این دو را دانلود و استفاده کنند. مجموعه قابلیت‌های این دو مسیریاب در زیر اشاره شده است:

  ویز (Waze):

  1. ارائه مسیر دقیق از وضعیت ترافیک لحظه به لحظه

  2. ارائه مسیرهای جایگزین با مدت زمان مربوطه

  3. امکان انتخاب میان صدای گوینده ویز

  4. اخطار برای حضور پلیس راهنمایی و رانندگی

  5. نمایش تصادف خودروها در مسیر پیش روی کاربران

  6. یادآوری خیابان‌ها و مسیرهای موردنظر

  7. قابلیت یکپارچه‌سازی با اپلیکیشن اسپاتیفای

  8. قابلیت پشتیبانی از تبلیغات

  گوگل مپ (Google Maps):

  1. ارائه مسیرهای مناسب برای رانندگی، پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری

  2. امکان زمان‌بندی بر حسب استفاده از وسیله حمل و نقل عمومی یا شخصی

  3. راهنمایی صوتی از طریق گوینده مسیریاب

  4. نمایش پشت زمینه شب و روز در ساعات مختلف شبانه روز

  5. امکان موقعیت‌یابی و مسیریابی آفلاین بدون نیاز به اینترنت

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر