در کالیفرنیا؛

ربات ها مشاور املاک می شوند

عصر کالا- امروزه ربات ها روز به روز قدرتمندتر می شوند و مشاغل سنتی بیشتری را تصاحب می کنند. مشاوران املاک تازه ترین گروهی هستند که نگران مداخله ربات ها در کسب و کار سنتی خود هستند.

ربات ها مشاور املاک می شوند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر، به تازگی در ایالت کالیفرنیا در جریان بازدید از منازل عرضه شده برای اجاره ربات های بازدیدکنندگان را همراهی می کنند که می توانند توضیحات مفصلی را در مورد شرایط هر خانه به خریداران احتمالی ارائه کنند.

  این ربات ها که Zenny نام دارند، به طور بی سیم به سرورهای یک شرکت نوپا به نام zenplace متصل هستند و از این طریق مدیریت می شوند.

  ربات های یادشده در زمان حضور مشتریان در منازل عرضه شده برای اجاره و فروش در انتظار آنها هستند و آنها را در بخش های مختلف همراهی کرده و در مورد ویژگی های هر خانه صحبت می کنند. ربات یادشده که 90 سانتیمتر قد دارد، مجهز به یک آی پد نیز است و مشتری از این طریق به صورت تصویری با یکی از مشاوران املاک محلی منطقه در ارتباط است.

  شرکت Zenplace صدها ربات را برای استفاده در منطقه بی آریای کالیفرنیا طراحی کرده و از آنها به همین منظور استفاده می کند.

  مزیت مهم استفاده از این روش کاهش دشواری های مربوط به هماهنگی با کارمندان مشاوران املاک و برنامه ریزی برای بازدید از منازل است. البته استفاده از این روش در درازمدت به بیکاری تعداد زیادی از افراد فعال در این حوزه نیز منجر می شود.

  رائول مواوالا مدیرعامل شرکت Zenplace می گوید با استفاده از این روش اجاره کردن منزل به کاری ساده و مشابه تاکسی گرفتن با اوبر مبدل خواهد شد. با پیشرفت هوش مصنوعی این ربات ها، آنها در آینده با درک سریع نیازهای مراجعان می توانند منازلی مناسب را برای اجاره پیشنهاد دهند و از اتلاف وقت مردم جلوگیری کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر