ضرب‌الاجل مایکروسافت برای بلایی که اینتل به جان رایانه‌ها انداخت!

عصر کالا- مایکروسافت قصد دارد با انتشار یک بروزرسانی نرم‌افزاری، رایانه‌های کاربران را از آسیب‌پذیری و ضعف امنیتی اسپکتر موجود در پردازنده اینتل محافظت کند.

ضرب‌الاجل مایکروسافت برای بلایی که اینتل به جان رایانه‌ها انداخت!
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایسنا، مدت‌هاست که ضعف‌ها و حفره‌های امنیتی اسپکتر و ملت داون کشف شده در پردازنده‌های ساخته شده توسط شرکت اینتل که از سال 1995 به بعد وجود داشته و باعث شده هکرها به اطلاعات ذخیره شده بر روی حافظه رایانه‌ها دسترسی پیدا کنند، مورد بحث های فراوانی قرار گرفته است.

  این ضعف‌ها و حفره‌های امنیتی در پردازنده‌های اینتل به‌گونه‌ای بوده است که به هکرها اجازه می‌داده علاوه بر سرقت کلمات و رمز عبور کاربران، تمامی اطلاعات ذخیره شده موجود بر حافظه، پردازنده رایانه و گوشی‌های همراه را به سرقت برده و از آن سوءاستفاده کنند و این سطح از دسترسی موجب می‌شد به تراشه‌های دیگری همچون  ای ام دی و ای آر ام نیز دسترسی یابند.

  اینتل، یک شرکت تجهیزات رایانه‌ای در ایالات متحده آمریکاست که در زمینه تولید سخت‌افزارهای رایانه و تلفن همراه، با تمرکز بر مادربورد، کارت شبکه، چیپ‌ست، بلوتوث و حافظه‌های فلش، انواع ریزپردازنده، نیم‌رسانا، مدارهای مجتمع، واحدهای پردازش گرافیکی و سامانه‌های نهفته فعالیت می‌کند.

  پس از آنکه خود اینتل نیز پس از ارائه و انتشار بروزرسانی ویژه‌ای برای جلوگیری از آسیب رسیدن به رایانه‌های کاربران، به آنها هشدار داد که از این بروزرسانی استفاده نکرده و آن را به هیچ وجه بر روی سیستم عامل رایانه خود نصب نکنند، حالا شرکت مایکروسافت در قبال این خطر و تهدید بزرگ احساس مسئولیت کرده و تصمیم گرفته است که به زودی در یک بروزرسانی نرم افزاری، کاربران سیستم عامل ویندوز را از یکی از آسیب‌پذیری‌های بزرگ و معروف اینتل یعنی اسپکتر محافظت کند.

  مایکروسافت در تشریح این موضوع اعلام کرده است که قصد دارد برای سیستم عامل های ویندوز 7، ویندوز 8.1 و ویندوز 10 یک بروزسانی منتشر کند تا آنها را از خطر سواستفاده و سرقت اطلاعات ضعفهای امنیتی اسپکتر برهاند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر