قیمت محصولاتIT افزایش یافت

عصر کالا- رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران گفت: در ماه‌های گذشته در بازار محصولات IT شاهد رکود بوده ایم که با افزایش قیمت دلار در ماه های اخیر این رکود شدت گرفته است.

قیمت محصولاتIT افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از میزان، سید مهدی نورمحمدی در خصوص شرایط حال حاضر بازار فناوری و اطلاعات گفت: این بازار از ابتدا امسال درگیر رکود بوده که همین امر در نهایت سبب کاهش سهم محصولات IT در سبد مصرفی خانوار شده است و از طرفی به ضرر قشر جوان و تحصیلکرده کشور تمام می‌شود.
  وی دلایل ایجاد رکود در بازار را افزایش قیمت دلار دانست و گفت: در حدود 96 درصد از محصولات فناوری وارداتی هستند به همین دلیل نوسان قیمت ارز تاثیر مستقیم بر این بازار می‌گذارد. با افزایش قیمت دلار فروشندگان به امید افزایش بیشتر قیمت اقدام به فروش نمی‌کنند و یا با قیمت مضاعف محصولات را به فروش می‌رسانند تا بتوانند جایگزین آن را خریداری کنند.
  نورمحمدی عنوان کرد: آمار‌ها نشان دهنده آن است که در مدت مشابه سال گذشته میزان ورودی به بازار‌های ما روزانه بیش از هزار نفر بوده که این رقم در شرایط فعلی به کمتر از 100 نفر رسیده است.
  رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران در خصوص تاثیر خرید اینترنتی در رکود بازار فناوری گفت: پیگیری‌های صورت گرفته از بازار مجازی نشان دهنده کاهش خرید محصولات IT در این بازار است، که امیدواریم با آغاز مهر ماه و زمان شروع مدارس و دانشگاه‌ها تغییری در کل بازار ایجاد شود.
  وی در ادامه به بیان راهکار‌هایی برای بهبود شرایط پرداخت و گفت: ثبات قیمت دلار و کاهش تعرفه‌ها در بهبود بازار فناوری تاثیر گذار است. در حال حاضر تعرفه برخی کالاها بالا بوده به طوری که وقتی به دست مصرف کننده می‌رسد قیمت آن نامعقول است.
  نورمحمدی در پایان خاطرنشان کرد: 90 درصد از محصولات حوزه فناوری کشور از چین و مابقی از کشور کره و تایوان وارد می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر