واردات لوازم آرایشی و بهداشتی رسما ۱۱ میلیون دلاری شد

عصر کالا- رقم واردات رسمی لوازم آرایشی و بهداشتی از ۱۱ میلیون دلار در ماه نخست سال جاری گذشت.

واردات لوازم آرایشی و بهداشتی رسما ۱۱ میلیون دلاری شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایسنا, بر اساس آمار گمرک ایران از تجارت خارجی فروردین ماه سال جاری، در این مدت یک ماهه 980 تن لوازم آرایشی و بهداشتی به ارزش بیش از 11 میلیون دلار به ایران وارد شده است. رقم ریالی واردات انجام شده به ایران در این حوزه نیز بیش از 41 میلیارد تومان است.

  واردات لوازم آرایشی و بهداشتی به ایران در این مدت از 13 کشور روسیه سفید، فدراسیون روسیه، ژاپن، ایتالیا، فرانسه، آلمان، بلژیک، انگلستان، امارات متحده عربی، اسپانیا، ترکیه، جمهوری کره و یونان انجام شده است.

  این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته میزان واردات رسمی لوازم آرایشی و بهداشتی به ایران بیش از 3000 تن به ارزش 12 میلیون و 800 هزار دلار بوده است.

  به این ترتیب میزان واردات لوازم آرایشی و بهداشتی به ایران در فروردین ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی با حدود 66 درصد و از لحاظ ارزش 14 درصد کاهش داشته است.

  نکته جالب در مقایسه ارقام مذکور تفاوت میان وزن واردات و ارزش آن در دو سال است؛ به طوریکه کاهش 66 درصدی وزن واردات تنها 14 درصد از ارزش واردات در این مدت کاسته است؛ به این ترتیب می‌توان به این نتیجه رسید که رقم خرید این محصولات در طول این یک سال با افزایش همراه بوده است.

  رقم 11 میلیون دلاری واردات رسمی لوازم آرایشی و بهداشتی در حالی است که گفته می‌شود سالانه بیش از یک میلیارد دلار لوازم آرایشی به صورت قاچاق وارد ایران می‌شود، اما نکته‌ای که به صورت دقیق به آن اشاره نمی‌شود این است که رقم عنوان شده تنها برای لوازم آرایشی است یا محصولات بهداشتی نظیر شامپو، صابون و ... را نیز دربر می‌گیرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر