سازمان ملی استاندارد اعلام کرد؛

فهرست جدید کالاهای وارداتی مشمول استاندارد اجباری

عصر کالا- سازمان ملی استاندارد، در جدیدترین فهرست کالاهای وارداتی مشمول رعایت مقررات استاندارد اجباری، برای سال ۱۳۹۷ تعدادی از کالاهای را به این فهرست افزوده است.

فهرست جدید کالاهای وارداتی مشمول استاندارد اجباری
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر, در جدیدترین فهرست کالاهای وارداتی مشمول رعایت مقررات استاندارد اجباری برای سال 1397 که از سوی سازمان ملی استاندارد منتشر شده، تغییراتی اعمال شده است که بر اساس آن برخی کالاها مشمول دریافت استاندارد اجباری قرار گرفته‌اند و یک کالا نیز از شمول این موضوع خارج شده است.

  بر اساس آخرین تغییرات سازمان ملی استاندارد کالاهای بلبرینگ و رولبرینگ صنعتی تا قطر داخلی 10 اینچ ، 21 قلم ابزارآلات، میکروارگانیسم‌های پروبیوتیک، الکتروپمپ آب خانگی، انواع بلندگو و 13 قلم کالا مرتبط با آتش‌نشانی از تاریخ 1396.3.1 تاریخ ثبت سفارش اولیه مشمول استاندارد اجباری هستند.

  از سوی دیگر، متولی استاندارد کشور،  تور ماهیگیری وارداتی را از تاریخ 1396.3.1 از شمول استاندارد اجباری خارج کرده است.

  همچنین در فهرست ابلاغی تأکید شده است: که فقط واحدهای تولیدی لامپ روشنایی دارای پروانه بهره‌برداری معتبر، مجاز به واردات اجزاء و قطعات لامپ هستند.

  سازمان ملی استاندارد، تغییرات کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1397 را در فهرست ذیل این پیش گفتار اعمال و کلیه تغییرات اعمال شده در فهرست را نیز با رنگ زرد مشخص کرده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر