با ژاکت واقعیت مجازی ترس و هیجان را تجربه کنید

عصر کالا- محققان دانشگاه ام آی تی موفق به تولید یک ژاکت واقعیت مجازی شده اند که با پوشیدن آن می توان حرکات حیوانات مختلف را بر روی سطح بدن شبیه سازی یا حس آغوش گرفتن را تجربه کرد.

با ژاکت واقعیت مجازی ترس و هیجان را تجربه کنید
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر, ژاکت یادشده که با همکاری شرکت والت دیسنی و دانشگاه کارنگی ملون تولید شده، مجهز به کیسه های هوای متعدد و حسگرهایی است که می توانند این حس را در کاربر ایجاد کنند که ماری در زیر این لباس در حال حرکت است.

  پر و خالی شدن سریع و مکرر این کیسه های هوا احساسات مختلف و متناقضی را در افراد به وجود می آورد. همچنین آنها می توانند با سطح فشارهای مختلف پر شوند تا فرد احساساتی همچون در آغوش گرفته شدن، ضربه خوردن، درگیری و غیره را به صورت مجازی تجربه کند.

  با پوشیدن این ژاکت حتی می توان احساس برخورد قطرات باران با لباس ها را به صورت مجازی بازسازی کرد یا تصور باز شدن ناگهانی کیسه هوای خودرو به علت تصادف را در فرد به وجود آورد. قرار است در آینده نمونه های مختلفی از این ژاکت ها تولید شوند که برای استفاده کودکان و بزرگسالان قابل استفاده باشند.

  تا به حال برخی انواع البسه برای تجربه احساسات بر مبنای فناوری واقعیت مجازی تولید شده اند که از جمله آنها می توان به برخی انواع دستکش ها اشاره کرد. اما تولید یک ژاکت کامل سه بعدی به این منظور بی سابقه است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر