این قوطی کوچک جلوی غرق شدنتان را می گیرد

عصر کالا- وقتی صحبت از وسایل نجات غریق به میان می آید، کمتر کسی به این فکر می افتد که یک بطری ساده کوچک را هم بتوان برای این کار مورد استفاده قرار داد.

این قوطی کوچک جلوی غرق شدنتان را می گیرد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر, ابزار تازه ای که به این منظور طراحی شده وان آپ نام دارد که از نظر ظاهری تفاوتی با یک قوطی نوشابه کوچک ندارد، اما زمانی که به داخل آب پرتاب می شود به سرعت حجم آن افزایش یافته و به یک سطح شناور قابل اتکا تبدیل می شود.

  نکته مهم این است که کل این فرایند تنها چند ثانیه به طول می انجامد تا فردی که در آب غوطه ور است بتواند به سرعت از این وسیله برای نجات خود استفاده کند. مدیر شرکت سازنده این ابزار می گوید وان آپ به محض تماس با آب در عرض دوثانیه باز می شود و وزن کم، قابل حمل بودن و امکان پرتاب آسان از جمله مزایای آن محسوب می شود.

  افراد در زمان سفر به کنار دریا یا دریاچه ها می توانند این قوطی کم حجم را به راحتی به همراه ببرند و در صورت وقوع حادثه غیرمترقبه با پرتاب آن به درون آب جلوی غرق شدن افراد را بگیرند. وان اپ می تواند افرادی با حداکثر وزن 150کیلوگرم را نجات دهد و قرار است در ابتدای تابستان با قیمت 50 دلار روانه بازار شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر