نخستین تعرفه‌های اینترنت غیرحجمی مشخص شدند

عصر کالا- در تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت غیرحجمی سقف مصرف منصفانه به اختیار شرکت‌ها گذاشته شده بود و قرار بود در بازار رقابتی تعیین شوند؛ امروز نخستین شرکت‌های اینترنتی تعرفه‌های جدید اینترنت را با تعیین سقف مصرف منصفانه اعلام کردند.

نخستین تعرفه‌های اینترنت غیرحجمی مشخص شدند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از فارس، بنا بر اعلام وزیر ارتباطات تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت در پی تغییر روش فروش اینترنت از حجمی به غیرحجمی تا پیش از دهم آذرماه اجرایی خواهد شد.

  در این تعرفه‌ها سرعت با تعرفه مشخص در نظر گرفته شده و حجم هر سرویس قرار است در بازار رقابتی توسط شرکت‌های اینترنتی اعلام شود. تنها نکته‌ای که باید رعایت شود ارائه حداقل دو برابر ترافیک داخلی نسبت به ترافیک خارجی در سرویس‌های ارائه‌شده شرکت‌های اینترنتی است.

  وزیر ارتباطات در واکنش به انتقادات از تعرفه‌های جدید از کاربران خواسته بود تا اعلام حجم  توسط شرکت‌های اینترنتی و مشاهده سرویس‌های پیشنهادی آنها صبر کنند.

  امروز نخستین لیست تعرفه‌ها توسط برخی شرکت‌های اینترنتی اعلام شده است و سایر شرکت‌ها نیز باید تعرفه سرویس‌های خود را اعلام کنند. برای مثال یک شرکت اینترنتی در سرعت 512 کیلو بیت بر ثانیه که ماهیانه 12 هزار و 500 تومان قیمت دارد، 8 گیگ مصرف منصفانه در نظر گرفته و در سرویس 8 مگا بیت بر ثانیه که 50 هزار تومان ماهیانه قیمت دارد، مصرف منصفانه را 60 گیگ قرار داده است.

  پس از اعلام تعرفه سرویس‌ها توسط شرکت‌های اینترنتی باید منتظر نظر کاربران درباره تعرفه‌های جدید بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر