تا پایان بهمن‌ماه؛

تولید ۳ قلم لوازم بزرگ‌خانگی از مرز ۴ میلیون دستگاه گذشت

عصر کالا- بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی است تولید سه اقلم اصلی لوازم‌خانگی بزرگ یعنی تلویزیون، یخچال‌ و فریزر و ماشین لباس‌شویی در ۱۱ ماهه امسال از مرز چهار میلیون دستگاه گذشت.

تولید ۳ قلم لوازم بزرگ‌خانگی از مرز ۴ میلیون دستگاه گذشت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل ازایرنا، جمع تولیدی این سه قلم از ابتدای امسال تا پایان بهمن‌ماه چهار میلیون و 43 هزار و 900 دستگاه شد.

  در این مدت تولید انواع تلویزیون با رشد 40 درصدی در هم‌سنجی با پارسال به یک میلیون و 132 هزار و 500 دستگاه رسید.

  تولید یخچال و فریزر با رشد 32.1 درصدی در مقایسه با 11 ماهه پارسال به یک میلیون و 901 هزار و 700 دستگاه رسید.

  همچنین کارخانجات داخلی در این مدت یک میلیون و 9 هزار و 700 دستگاه ماشین لباس‌شویی تولید کردند که در هم‌سنجی با پارسال حاکی از رشد 49.9 درصدی است.

  با این حال، تولید کولر آبی در 11 ماهه امسال با کاهش 11.4 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته مواجه شد و تولیدکنندگان داخلی یک میلیون و 17 هزار و 200 دستگاه از آن تولید کردند.

  به گزارش ایرنا، برای امسال رشد 30 درصدی تولید و دستیابی به رکورد تولید 12 میلیون دستگاه لوازم‌خانگی پیش‌بینی شده بود، اما تا پایان 10 ماهه امسال محقق شد.

  پیش از این، مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم‌خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت به ایرنا گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تلاش‌های به عمل آمده، با وجود تداوم تحریم‌ها و شیوع کرونا، امسال رکورد تولید لوازم‌خانگی پس از پیروزی انقلاب شکسته خواهد شد.

  «عباس هاشمی» دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با بیان اینکه ظرفیت‌های موجود نیاز داخل را بطور کامل تامین می‌کند، معتقد است:‌ این صنعت قابلیت تبدیل شدن به مرکز (هاب) ‌تولیدی و صادراتی در منطقه با جمعیت بیش از 400 میلیون نفری را داراست.

  وی تاکید کرد: ‌این مهم با برنامه‌ریزی درست از سوی مسوولان و بسترسازی لازم برای ایجاد تعاملات منطقه‌ای، ایجاد تعرفه‌های ترجیحی، توسعه روابط اقتصادی و کمک به نقل و انتقال پول دست‌یافتنی است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر