مدیران خودرو

طرح‌ سامانه‌های الکترونیکی تجارت امسال نهایی می‌شود

عصر کالا- سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد: طرح‌ها و پروژه‌هایی که در سال های گذشته مورد توجه قرار گرفته باید مراحل نهایی خود را در سال جاری طی ‌کند. به ویژه طرح سامانه های الکترونیکی که مقرر شده مجموعه فرایندهای تجاری کشور را شفاف، سیستماتیک، شیشه ای و قابل رصد کند و به مسئله پیشگیری از قاچاق کالا و ارز کمک کند.

طرح‌ سامانه‌های الکترونیکی تجارت امسال نهایی می‌شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایسنا، قاسم خورشیدی اظهار کرد: قاچاق کالا می تواند فرصت های تولید و اشتغال راه در کشور تهدید و از سوی دیگر تولید را از صرفه اقتصادی خارج کند؛ بنابر این مقابله با قاچاق کالا و ارز همانند سال‌های اخیر باید در اولویت فعالیت‌های دستگاه‌ها و مجموعه نهادهای اجرایی کشور باشد و همه متولیان با اولویت به موضوع مقابله با قاچاق کالا و ارز نگاه کنند.

  وی افزود: طرح‌ها و پروژه‌هایی که در سال های گذشته مورد توجه قرار گرفته باید مراحل نهایی خود را در سال جاری طی ‌کند، به ویژه طرح سامانه های الکترونیکی که مقرر شده مجموعه فرایندهای تجاری کشور را شفاف، سیستماتیک، شیشه ای و قابل رصد کند و به مسئله پیشگیری از قاچاق کالا و ارز کمک کند.

  سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه این سامانه ها از اساس برای پیشگیری و افزایش توان در کشف و مقابله با قاچاق کالا و ارز در نظر گرفته شده است، گفت: بهره گیری از همین سامانه ها به ویژه سامانه جامع امور گمرکی یکی از دلایل افزایش حجم کشفیات در حوزه قاچاق کالا و ارز طی سال های اخیر به ویژه سال گذشته بوده است.

  خورشیدی تاکید کرد: انتظار می‌رود همه دستگاه‌ها در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و رفع دغدغه های معظم‌له هماهنگی و همکاری بیشتری با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز داشته باشند و شاهد نتایج خوبی در این زمینه در سال جاری باشیم تا بتوانیم به تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال که از سوی مقام معظم رهبری برای سال 1396 در نظر گرفته شده، کمک کنیم.

  وی همچنین در خصوص فعالیت‌های مختلف در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال جاری به ویژه در ایام نوروز اعلام کرد: مجموعه دستگاه‌های نظارتی در بخش‌های مختلف در طول ایام تعطیلات نوروزی در آماده باش نسبی قرار داشتند، چرا که‌ علاوه بر نظارت های معمولی که در این زمینه وجود دارد در ایام نوروز این نظارت ها بیشتر می شود. با توجه به اینکه ترددها در مناطق مرزی به ویژه در مناطق آزاد تجاری و اقتصادی کشور و نقل و انتقال مسافر بیشتر می‌شوند گمرکات در کل کشور شیفت داشتند و فعال بودند. سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و مجموعه بازرسان وزارت صنعت معدن تجارت نیز در آماده‌باش قرار داشتند.

  به گفته خورشیدی، مجموعه بازرسان دانشگاه های علوم پزشکی کشور آماده باش هستند و علاوه بر ماموریت‌های شده مقابله با قاچاق کالا و ارز نیز در دستور کار آنها قرار دارد. همچنین نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات پرونده های بسیاری را مورد پیگیری قرار دادند که در آینده نزدیک جزئیات آن در اختیار همگان قرار خواهد گرفت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • هومکس
  آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
  آرشیو