مدیران خودرو

هوش مصنوعی حرکات را پیش بینی می کند

عصر کالا- محققان یک سیستم هوش مصنوعی ساخته اند که قادر است حرکات را قبل از اتفاق افتادن پیش بینی کند.

هوش مصنوعی حرکات را پیش بینی می کند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر, یک ماشین هوشمند با قابلیت پیش بینی حرکت فرد در چند دقیقه بعد ساخته شده است.

  محققان به یک سیستم هوش مصنوعی الگوهای رفتاری افراد را آموزش داده اند. به این ترتیب این ماشین می تواند به درستی حرکت بعدی فرد را از چند دقیقه قبل پیش بینی کند.

  محققان دانشگاه بن در آلمان این سیستم را ساخته اند. جالب آنکه هوش مصنوعی مذکور با مشاهده ساعت ها ویدئوهای آشپزی می تواند حرکات را پیش بینی کند.

  دکتر یورگن گال معتقد است نرم افزار هوشمند به تدریج می تواند حرکات انسان را ساعت ها قبل از انجام پیش بینی کند.

  محققان برای آموزش پیش بینی به این سیستم  روی ویدئوهای آشپزی تمرکز کردند. آنها با کمک این ویدئوها توانستند به ماشین آموزش دهند فعالیت هایی مانند  خرد کردن گوجه فرنگی، اضافه کردن نمک یا پنکیک درست کردن را شناسایی کند.

  در کل برای آموزش این سیستم از 40 ویدئو استفاده شد. هر کدام از این ویدئوها حاوی 20 عمل مختلف بودند. پس از چهار ساعت الگوریتم توانست توالی رویدادهای مورد نیاز برای پخت یک غذا را شناسایی کند.  

  درمرحله بعد مراحل یادگیری سیستم آزمایش شد. به همین دلیل ویدئوهایی تازه برای سیستم نمایش داده شد. مانند گذشته به ماشین اطلاعات داده شد که  چه اتفاقی می افتد. در این نقطه از الگوریتم خواسته شد تا عمل بعدی را پیش بینی کند.

  هوش مصنوعی توانست به درستی اعمال را در آینده نزدیک پیش بینی کند. نرخ صحت پیش بینی  دربازه های زمانی کوتاه مدت بیش از 40 درصد بود. اما این شاخص برای فعالیت های بلند مدت از 3 دقیقه، به 15 درصد کاهش یافت.

  گال تصمیم دارد در آینده  شیوه پیش بینی این سیستم را بهبود دهد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • هومکس
  آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
  آرشیو