وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران:

پرونده ورود ۶۰۰ هزار تلفن همراه همچنان باز است

عصر کالا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به عدم ورود ۶۰۰ هزار گوشی تلفن همراه به بازار گفت: متاسفانه چالش های حقوقی این حوزه برطرف نشده و تا پرونده های تلفن همراه به نتیجه نرسد، این گوشی ها وارد نمی شوند.

پرونده ورود ۶۰۰ هزار تلفن همراه همچنان باز است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایلنا، ایلنا، محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه دومین روز از نهمین مجلس دانش آموزی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت فناوری اطلاعات در نظام آموزشی اظهار کرد: باید سیستم‌های هوشمندسازی آموزشی را با دقت پایش کنیم تا بتوانیم مسیرهای آموزشی مناسبی برای دانش آموزان ترتیب دهیم.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: برای دسترسی به این سیستم‌های هوشمند کار را در سه لایه توسعه می‌دهیم که توسعه زیرساختی تا پایان امسال انجام می‌شود؛ همچنین توسعه سامانه‌ها باید از طریق شرکت‌های فناوری اطلاعات انجام شود تا ضریب استفاده از فضای نرم افزاری افزایش پیدا کند.

  آذری‌جهرمی با اشاره به اینکه تجهیز مدارس فناوری اطلاعات موضوع مهمی تلقی می‌شود، گفت:‌ در برنامه ششم توسعه برای تأمین زیرساخت‌های لازم برای تجهیز مدارس باید بودجه مناسبی در نظر گرفته شود؛ چرا که اکنون وجود تجهیزات فناوری اطلاعات یک فانتزی نیست و باید آن را به عنوان یک اصل بدانیم.

  وی ادامه داد: تجهیز مدارس در کشور از اولویت بالایی برخوردار است و باید زیرساخت‌ها به طور اساسی مورد توجه قرار گیرند تا فرآیند نفوذ فناوری اطلاعات مدارس را با کیفیت دنبال کنیم.

  آذری‌جهرمی درباره سرانجام ورود 600 هزار گوشی تلفن همراه به کشور گفت: مشکلاتی که از سمت دولت وجود داشت برطرف شده است اما واقعیت این است که مسائل حقوقی جایگاه ویژه‌ای دارند و باید چالش‌های مربوط به این مسائل مرتفع شوند.

  وزیر ارتباطات ادامه داد:‌ با توجه به اینکه برخی شرکت‌های متخلف باعث بروز مشکلاتی در ورود گوشی‌های تلفن همراه شده بودند بنابراین در دستگاه قضایی پرونده آنها همچنان باز است و تا زمانی که این موضوع به نتیجه نرسد نمی‌توانیم اقلام را وارد کنیم.

  وی با بیان اینکه در حال پیگیری برای ورود هرچه سریع‌تر گوشی‌های تلفن همراه هستیم، اظهار کرد: ملاحظات قضایی تأثیر مهمی در این قضیه دارند. البته از دادستان تقاضا کردم که این موضوع را هرچه زودتر پیگیری کند؛ ولی نمی‌توانیم زمان دقیقی را برای رفع مشکل اعلام کنیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر