ایرانی‌ها از چه روشی برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنند

عصر کالا- در ایران بیش از ۲۷ میلیون کاربر اینترنت موبایل وجود دارد که این آمار نشان‌دهنده محبوبیت اینترنت همراه است.

ایرانی‌ها از چه روشی برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵:۰۰

  آمارهای رسمی گویای آن است که بخش قابل توجهی از ایرانیان برای دسترسی به اینترنت از تلفن همراه بهره می‌گیرند و بدین ترتیب بیش از 27 میلیون کاربر اینترنت موبایل در ایران وجود دارد.


  به گزارش پایگاه خبری«عصرکالا»به نقل از  ایسنا، اگرچه آمارهای 12 ماهه‌ای که وضعیت ارتباطی ایران در بخش‌های مختلف را نشان می‌دهد هنوز منتشر نشده اما آمارهای 9 ماهه سال گذشته گویای این نکته است که در زمینه اینترنت تعداد مشترکان پهن باند سیار بیش از 27 میلیون و 170 هزار و 619 نفر بوده و تعداد مشترکان پهن بند ثابت به بیش از 9 میلیون و 318 هزار و 943 کاربر رسیده است.

  اما در حوزه ارتباطات موبایلی همچنان حدود نیمی از سیم‌کارت‌های کشور در حالت بلا استفاده و غیر فعال قرار دارند.

  طبق آمارهای منتشر شده از سوی وزارت ارتباطات تا پایان آذر سال 1395 در کشور بالغ بر 151 میلیون و 880 هزار سیم‌کارت از سوی اپراتورهای مختلف(همراه اول، ایرانسل، رایتل و تالیا) واگذار شده اما تعداد سیم‌کارت‌های فعال کشور تنها 80 میلیون و 520 هزار و 249 مورد بوده و بدین ترتیب می‌توان گفت همچون سالهای گذشته همچنان حدود نیمی از سیم‌کارت‌های کشور در حالت غیر فعال قرار دارند.

  ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور نیز طی این مدت به 101.05 رسیده است. ضریب نفوذ تلفن ثابت هم تا پایان آذر ماه سال گذشته 38.52 درصد بوده و در نهایت تعداد خطوط ثابت دایر شده در ایران به حدود 30 میلیون و 505 هزار خط رسیده است.

  علاوه بر این در کشور حدود 121 هزار و 443 تلفن همگانی نیز در حال فعالیت هستند و بیش از 49 هزار و 14 روستا هم دارای تلفن خانگی به شمار می‌روند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر