واردات گوشی ۳ برابر شد

عصر کالا- جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که در هفت ماهه نخست امسال، تعداد گوشی همراه مسافری و وارداتی ثبت شده در سامانه همراه نسبت به مدت مشابه سال گذشته هر کدام نزدیک به سه برابر شده است.

واردات گوشی ۳ برابر شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرکالا» ب نقل از ایسنا، طبق این آمار در هفت ماهه نخست امسال سه میلیون و 195 هزار و 200 فقره گوشی همراه مسافری در سامانه همتا ثبت شده که نسبت به یک میلیون و 109 هزار و 400 فقره گوشی همراه ثبت شده در این سامانه در مدت مشابه سال گذشته، 188 درصد افزایش داشته است‌.

  همچنین در این مدت چهار میلیون و 639 هزار و 700 فقره گوشی همراه وارداتی در این سامانه ثبت شده که نسبت به یک میلیون و 644 هزار فقره گوشی همراه وارداتی ثبت شده در این سامانه در مدت مشابه سال گذشته، 182.2 درصد افزایش داشته است.

  طبق اعلام انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی مصرف کشور به صورت ماهانه چیزی حدود 1 میلیون و 200 هزار تا یک میلیون و 500 هزار دستگاه تلفن همراه است؛ اما اخیرا رئیس این انجمن گفته بود که در حال حاضر شرکت‌های واردکننده با مشکلات عدیده‌ای در زمینه تخصیص ارز و ثبت سفارش مواجه هستند و در صورت ادامه این روند به احتمال زیاد بازار شب عید متلاطم خواهد بود.

  براساس آمار منتشر شده از سوی وزارت صمت در هفت ماهه اول امسال 242 هزار و 800 فقره گوشی همراه تولیدی در سامانه همتا ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7.2 درصد افزایش داشته است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر