مدیران خودرو

ابداع دوربین دید در شب با قابلیت شناسایی مواد منفجره

عصر کالا- نیروی دریایی آمریکا نوعی عینک دید در شب ساخته که مجهز به دوربین گرمایی است و حتی می تواند مواد منفجره را شناسایی کند.

ابداع دوربین دید در شب با قابلیت شناسایی مواد منفجره
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر, نیروهای مسلح آمریکا مشغول سرمایه گذاری در نسل آتی فناوری دید در شب هستند.  در همین راستا ارتش آمریکا و نیروی دریایی این کشور دو سیستم جداگانه برای دید در شب ابداع کرده اند که درک بهتری از عمق ایجاد می کنند و تصویربرداری گرمایی را همراه فناوری بهبود تصویر اضافه می کنند تا به سربازان دید بهتری در شب بدهند.

  فناوری دید در شب نخستین بار در جنگ جهانی دوم به کار گرفته شد. با کمک آن سربازان به جای آنکه منتظر طلوع آفتاب بمانند، می توانستند جنگ را 24 ساعته ادامه دهند. به همین دلیل صادرات این  فناوری بسیار کنترل شده بود.

  به همین دلیل است که بهبود هر نسل جدید از فناوری دید در شب اهمیت دارد. یکی از این نمونه ها کلاهخودی مجهز به عینک دید درشب (Binocular Night Vision Goggle II (BNVG II)) است که نیروی دریایی از آن استفاده می کند.

  این عینک  با استفاده از فناوری بهبود تصویر فسفر سفید،  نور ستارگان و منابع دیگر در  محیط را چند برابر می کند. همچنین شامل یک دوربین گرمایی(COTI) است که تصویری با وضوح بیشتر فراهم می کند تا سربازان بتوانند در محیط های مختلف ببینند و حتی مواد منفجره را شناسایی کنند. به هرحال طرح جدید عمق بیشتری به دید کاربر می افزاید.

  نسل سوم عینک دید در شب Dual-Tube BNVGII نسبت به نمونه AN/PVS-15 پیشرفته تر است.

  این عینک طراحی ارگونیک دارد و بسیار سبک است و به راحتی روی کلاهخود نصب می شود و می تواند مواد منفجره و منابع برق را ردیابی کند. همچنین این دوربین در تاریکی، باران، مه، دود کار می کند. این دوربین از سال آتی به طور کامل استفاده می شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • هومکس
  آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
  آرشیو