پهپاد ۲۸ موتوره عملیات نجات و جستجو انجام می دهد

عصر کالا- یک استارت آپ، پهپادی با ۲۸ موتور ساخته که می تواند توربین های بادی را پاکسازی کند و عملیات های نجات و جستجو انجام دهد.

پهپاد ۲۸ موتوره عملیات نجات و جستجو انجام می دهد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر، یک استارت آپ لتونیایی پهپادی بزرگ ساخته که قابلیت های مختلفی دارد. این پهپاد می تواند عملیات های نجات و جستجو انجام دهد، آتش را خاموش کند و حتی توربین های بادی را تمیز کند.

  شرکت Aerones این پهپادها را ساخته و امیدوار است با کمک آنها برخی فعالیت های خطرناک را  به جای انسان انجام دهد.

  این کوادکوپتر طوری طراحی شده تا انواع مختلف فعالیت ها را انجام دهد، به همین دلیل دارای 28 موتور و 16 باتری است و می تواند با یکبار شارژ 400 پوند را به مدت 20 دقیقه بلند کند.

  اما در بیشتر موارد این پهپاد می تواند به وسیله چند کابل که برق و آب را برای آن فراهم می کنند، چند ساعت متوالی پرواز کند.

  به گفته شرکت تولید کننده پهپاد مذکور برای پاکسازی سطوح طراحی شده است. در حال حاضر Aerones به جای فروش پهپاد خدمات پاکسازی خود را ارائه می کند. این شرکت در حال آزمایش سیستم پاکسازی توربین خود در املاک خصوصی و کشورهایی است که قوانین آسانگیرانه تری دارند.

  البته آزمایش های دیگری نیز برای انجام عملیات های دیگر روی پهپاد انجام شده است. این پهپاد می تواند آتش را خاموش کند. دستگاه مذکور می تواند در ارتفاع بیشتری نسبت به نردبان های آتش نشانی قرار گیرد و 300 پوند بار را با خود حمل کند.

  همچنین پهپاد می تواند گرما را در فاصله نزدیک نیز تحمل کند و می تواند در فضاهای باریک به راحتی تردد کند و از موانع بگذرد. علاوه بر تمام این موارد پهپاد مذکور می تواند عملیات هایی مانند ارسال محموله و عملیات های نجات و جستجو را انجام دهد. شرکت تولید کننده از این پهپاد در عملیات های شبیه سازی نجات و جستجو استفاده کرده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر