یواس بی ۴ در ۲۰۲۰ روانه بازار می شود

عصر کالا- مشخصات «یو اس بی۴» نهایی شده و به زودی اعلام خواهد شد. سرعت ۴۰ گیگابیت برثانیه ای آن با سرعت انتقال تاندربولت ۳ یکسان است.

یواس بی ۴ در ۲۰۲۰ روانه بازار می شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از مهر، طبق اعلام انجمن USB Implementers Forum یا USB-IF  مشخصات  فنی «یواس بی4» (USB4) نهایی شده است. این ویژگی ها به زودی برای طراحان، مهندسان و تولیدکنندگان اعلام خواهد شد.

  نخستین محصولات مجهز به «یواس بی4» در 2020 روانه بازار می شوند.

  نکته برجسته استاندارد جدید، یکسان بودن سرعت دولاینی 40 گیگابیت برثانیه ای آن با سرعت انتقال «تاندربولت 3» است. همچنین سرعت انتقال «یواس بی4» دو برابر  «یو اس بی 3.2» است.

  ظاهر «یواس بی 4» شبیه «یو اس بی سی» (USB-C) است و با «یو اس بی 3.2»، «یو اس بی 2» و «تاندربولت 3» نیز سازگاری دارد. نکته شباهت این اتصال جدید مشابه «یو اس بی 3» آن است که از پروتکل های اطلاعات و نمایشگرها پشتیبانی می کند، بنابراین مانیتورهای بیشتری با اتصال «یو اس بی» و پورتهای HDMI عرضه خواهند شد.  

  دوگانگی «تاندربولت 3» و «یو اس بی 3.2» برای کاربران مشکل ساز بود. اما «یواس بی 4» به طور کلی با دو استاندارد ادغام می شود و یک اتصال دولاینه با سرعت 40 گیگابیت برثانیه به وجود می آورد که در دستگاه ها و پلتفرم های مختلف همخوان می شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر