مدیران خودرو

در آمریکا؛

ربات رستورانی یک همبرگر را آماده می کند و می پزد

عصر کالا- یک استارت اپ آمریکایی رباتی با ۲۰ رایانه و ۳۵۰ حسگر ساخته که یک ساندویچ همبرگر را به طور کامل آماده می کند و می پزد. این ربات در رستورانی در سانفرانسیسکو آماده رونمایی است.

ربات رستورانی یک همبرگر را آماده می کند و می پزد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر, استارت اپ کالیفرنیاییCreator ماشینی ساخته که می تواند گوشت همبرگر ونان تست بپزد، سس روی غذا بریزد و یک همبرگر را در 5 دقیقه آماده کند.  ساخت این ربات 8 سال طول کشیده و اکنون آماده رونمایی در یک رستوران در سانفرانسیسکو است.

  این شرکت پیش بینی می کند رستوران در ماه سپتامبر برای عموم افتتاح شود.  ماشین 14 فوتی حاوی 20 رایانه، 350 حسگر و 50 محرک است.

  مجموعه ای لوله های عمودی حاوی خیارشور، پنیر، گوجه فرنگی و پیاز در این ماشین وجود دارد.

  گوشت این رستوران از مواد اولیه تهیه می شود و ربات آن را طبق سفارش هر مشتری آماده می کند. ابتدا ماشین نان را  می برد و تست می کند، سپس مخلفات، سس و ادویه را می افزاید و در نهایت برگر را می پزد. چند پارو در ماشین برگر را به سمت پیشخوان هل می دهند.

  همچنین تا زمانیکه کارمند برگر را به مشتری ندهد، دست انسان با غذا تماس ندارد. هزینه هر برگری که ربات می پزد حدود 6 دلار خواهد بود.

  به گفته الکس وارداکوستاس  موسس Creator این ماشین بهتر از یک انسان می تواند برگر را بپزد و سبزیجات را خرد کند. همچنین از احتمال آلوده شدن غذا می کاهد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • هومکس
  آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
  آرشیو