صفحه های موسیقی دوباره زنده می شوند

عصر کالا- یک شرکت فناوری قصد دارد پس از ۳۰ سال دوباره صفحه های ونیل موسیقی را به بازار عرضه کند. این درحالی است که علاوه براستقبال نسل جوان، پیش بینی می شود درآمد فروش این فرمت در آینده افزایش یابد.

صفحه های موسیقی دوباره زنده می شوند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از دیلی میل، شرکت سونی قصد دارد دوباره صفحه موسیقی را زنده کند. این شرکت افزایش تقاضا برای این فرمت قدیمی پخش موسیقی را دلیل احیای آن پس از 30 سال وقفه اعلام کرده است. در همین راستا کارخانه ای در جنوب غربی توکیو از مارس سال آتی صفحه های موسیقی جدید را به بازار عرضه خواهد کرد.

  این شرکت در سال 1989 میلادی تولید صفحه های موسیقی ونیل را متوقف کرد و به فناوری های جدیدتر روی آورد. جالب آنکه اکنون سونی یکی از بزرگترین تولید کنندگان سی دی در دنیاست.

  به هرحال افزایش تقاضا برای تولید صفحه های موسیقی ونیل فقط مربوط به مشتریان میانسال نیست. بلکه نسل جدید نیز تمایل زیادی به این فرمت قدیمی نشان داده ا ند. البته احیای صفحه های ونیل فقط به ژاپن مربوط نمی شود. سال گذشته در انگلیس نیز صفحه های ونیل عرضه شدند.

  طبق تخمین های موسسه تحقیقاتی Deloitte، عواید فروش صفحه های ونیل در سال جاری به یک میلیارد دلار خواهد رسید اما فروش سی دی و دانلود دیجیتال سیر نزولی را طی خواهد کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر