وعده سونی برای حل مشکل صدای کم Xperia Z۵ در حین مکالمه

عصر کالا- تعدادی از کاربران گوشی Xperia Z۵، پس از به‌روزرسانی این گوشی به اندروید ۷، با مشکل صدای کم در حین مکالمه مواجه شده‌اند. کمپانی سونی اعلام کرده است با انتشار آپدیتی در ماه آوریل، این مشکل اکسپریا زد۵ را حل می‌کند.

وعده سونی برای حل مشکل صدای کم Xperia Z۵ در حین مکالمه
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری« عصر کالا» به نقل از جی‌اس‌ام، از ماه گذشته که سونی به‌روزرسانی Android 7.0 را برای چند دیوایس Xperia منتشر کرد، کاربران شکایاتی در مورد اشکالات مختلفی مطرح کردند که با آپدیت سیستم‌عامل گریبان گیر آن‌ها شده است.

  به‌طور خاص، کاربران Xperia Z5 ادعا کرده‌اند پس از به‌روزرسانی به اندروید نوقا، صدای مکالمه گوشی هوشمندشان ضعیف شده است. بسیاری از این کاربران، به انجمن پشتیبانی رسمی سونی مراجعه کرده‌اند تا از صدای کم گوشی‌شان در حین مکالمه شکایت کنند.

  سونی پس از حدود یک ماه به این اعتراضات پاسخ داد و گفت کاربران اکسپریا زد5، باید یک ماه دیگر برای حل شدن این باگ منتظر بمانند. یک مقام سونی تایید کرد کمپانی از وجود این مشکل آگاه شده است و با ارائه یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری، مشکل را حل خواهد کرد.

  انتظار می‌رود این آپدیت در اواسط آوریل عرضه شود اما ازآنجاکه این به‌روزرسانی در چند مرحله انجام می‌شود، احتمالا کاربران کشورها و اپراتورهای مختلف در زمان‌های متفاوت آن را دریافت خواهند کرد.

  در این میان، کمپانی ژاپنی برای کاربرانی که چنین مشکلی دارند، راه‌حلی موقت ارائه کرده است. به گفته سونی، بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه باید مشکل را حل کند. کاربران پیش از انجام factory reset، برای از دست ندادن اطلاعات می‌توانند از اطلاعات ذخیره‌شده روی حافظه داخلی پشتیبان بگیرند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر