سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

راه اندازی سامانه جامع گارانتی تا پایان سال راه اندازی می‌شود

عصر کالا- دهقانی نیا گفت: سامانه جامع گارانتی تا پایان سال با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت راه اندازی شود تا در حوزه خدمات پس از فروش و گارانتی گوشی‌های تلفن همراه مدیریت جدیدی صورت می‌پذیرد.

راه اندازی سامانه جامع گارانتی تا پایان سال راه اندازی می‌شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرکالا» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا دهقانی نیا سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: یکی از اهداف اجرای طرح ثبت شناسه گوشی‌های تلفن همراه ارایه ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش (گارانتی) مناسب برای گوشی‌های تلفن همراه بود که این موضوع در آینده‌ای نزدیک و با محقق شدن سامانه جامع گارانتی به مرحله اجرا می‌رسد.

  دهقانی نیا گفت: یکی از سامانه‌های مکمل در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز که با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال شکل گیری است سامانه جامع گارانتی است و از کالا‌های اولویت دار این سامانه نیز گوشی‌های تلفن همراه را می توان نام برد.

  او ادامه داد: با شکل گیری این سامانه در حوزه خدمات پس از فروش و گارانتی گوشی‌های تلفن همراه مدیریت جدیدی صورت می‌پذیرد و از آشفتگی که در این حوزه وجود دارد جلوگیری می‌شود.

  دهقانی نیا افزود: گوشی‌های تلفن همراه که از مبادی قانونی به کشور وارد می‌شود باید گارانتی 18 ماهه داشته باشد و الزاما به مشتریان تا 18 ماه پس از خرید خدمات پس از فروش ارایه شود.

  او تصریح کرد: سامانه جامع گارانتی پس از شکل گیری به سامانه جامع تجارت و همچنین سامانه همتا متصل می‌شود و به این ترتیب مشخص می‌شود که تلفن همراه از جانب چه کسی به کشور وارد شده و مسئولیت ارایه خدمات پس از فروش به عهده کدام شخصیت حقوقی است.

  سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا تاکید کرد: به این ترتیب استفاده مصرف کننده از گارانتی و خدمات پس از فروش تسهیل می‌شود و همانطور که پیش‌تر امکان استعلام اصالت گوشی تلفن همراه فراهم شده بود این بار استعلام اصالت گارانتی و خدمات پس از فروش هم فراهم می‌شود و مشتری می‌تواند با خیالی آسوده گوشی تلفن همراه را خریداری کند.

  او بیان کرد: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده مقرر شده است که سامانه جامع گارانتی تا پایان سال با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت راه اندازی شود و امید می‌رود که این مهم در زمانبندی از پیش تعیین شده محقق شود.

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر