ویندوز ۱۰ پرو با اسکن کف دست احراز هویت می شود

عصر کالا- یک شرکت فناوری، فناوری احراز هویت با اسکن کف دست را برای ورود کاربران به «ویندوز ۱۰ پرو» ارائه کرده است.

ویندوز ۱۰ پرو با اسکن کف دست احراز هویت می شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر، شرکت فوجیتسو اعلام کرده مشغول همکاری با مایکروسافت است تا فناوری احراز هویت با کف دست را در ویندوز 10 پرو ارائه کند.

  درحال حاضر این فناوری در محیط های اداری استفاده می شود و به عنوان جایگزین دوربین های مادون قرمز و اسکنرهای اثر انگشت به کار می رود. اما اکنون Windows Hello به طور رسمی از آن پشتیبانی می کند.

  در حقیقت ویندوز هلو مجهز به فناوری شناسایی صورت است و با استفاده از دوربین های مادون قرمز هویت کاربر را احراز می کند. به این ترتیب کاربر بدون نیاز به پسورد می تواند به ویندوز 10 دسترسی یابد.

  اما در این میان اسکنرهای اثر انگشت نیازمند دستگاه خاصی هستند. در هر دو مورد صورت و انگشت الگوهای یگانه ای برای احراز هویت ویندوز 10 فراهم می کنند.

  در فناوری فوجیتسو فقط کافی است کاربر کف دست خود را روی یک حسگر قرار دهد. رگ های کف دست یک نقشه خاص ایجاد می کنند. از آنجا که رگ های خونی زیر پوست قرار دارند، تقلید از آنها تقریبا غیر ممکن است.

  حسگر خوانش کف دست اشعه های مادون قرمز به پوست می تاباند. هموگلوبین خون در رگ ها این اشعه ها را دریافت می کنند، در نتیجه این روند الگوی سیاهی به وجود می آید که ویندوز هلو آن را ذخیره می کند و هنگامی که کاربر بخواهد از ویندوز 10 استفاده کند،  ویندوز هلو اثر کف دست وی را با الگوی ذخیره شده مقایسه می کند.

  در حال حاضر دستگاه های مجهز به ویندوز 10 پرو که از فناوری فوجیتسو استفاده می کنند، فقط برای ادارات عرضه می شوند.

  فوجیتسو هنوز اشاره نکرده این فناوری را در اختیار تولید کنندگان دیگر پی سی برای به کارگیری در دستگاه های ویندوز محور قرار می دهد یا خیر.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر